Огляд найкращих університетів Німеччини

студент

Давно відомо, що німецькі університети вважаються одними з найкращих освітніх закладів Європи. Навчання в вишах Німечинни є не просто елітним, популярним та якісним, а ще й безкоштовним, що не може не приваблювати іноземних студентів. Але коли справа доходить до вибору навчального закладу, тут постає питання: куди вступати та як вибрати університет кращий з найкращих? Дати відповідь на таке питання складно, та ми все ж спробуємо з’ясувати, які ВНЗ входять у ТОП-10 найкращих вишів Німеччини.

Все почалося з 2009 року, коли німецький уряд оголосив конкурс для університетів на звання «найкращого». Це було зроблено задля того, щоб вони могли скласти достойну конкуренцію на міжнародному рівні. Зрозуміло, що боротьба за звання елітного університету країни завжди жорстока, адже переможці конкурсу отримують особливу фінансову допомогу від держави і мають право зберігати своє звання протягом п’яти років.

Technische Universität München

Мюнхенський технічний університет

На сьогоднішній день статусом найкращих університетів у Мюнхені можуть похвалитися 2 виші. Це – Мюнхенський технічний університет та Університет Людвіга-Максиміліана. Технічний виш має на меті покращити перспективи для молодих вчених та привабити молодь з-закордону, яка і так скоро витіснить корінних німців. Основні фахові напрямки – технічна та природничо-наукова галузі. Університет Людвіга-Максимільяна, в якому навчається близько 14% іноземців, пропонує студентам широкій вибір, а саме – 18 факультетів, які мають приблизно 150 різноманітних напрямків. Вчити тут можна практично все – починаючи від египтології і закінчуючи стоматологією.

Університет Людвіга-Максиміліана

Університет Людвіга-Максиміліана

Університет Гейдельберга

Університет Гейдельберга

Широкий вибір факультетів (12 факультетів з більше ніж ста спеціальностями) також пропонує нам Університет Гейдельберга, який входить в 10 кращих вишів Німеччини. Це університет з чималою історією і великою кількістю винахідників,  які тут навчалися (соціолог Макс Вебер, хімік Роберт Бунзен і філософ Карл Ясперс). Значущим також вважається університет Констанца, який серед своїх, називають «маленьким Гарвардом на Боденському озері». Маленький, молодий та провінційний університет, який у 2012 році вже вдруге отримав статус «елітного».

Вільний університет Берліна

Вільний університет Берліна

Також до групи лідерів вищої освіти входять Вільний університет Берліна та Університет Гумбольта. Слід зазначити, що більшість вчених та лауреатів Нобелівської премії випустив саме університет імені Гумбольта. Не відстає також Вільний університет Берліна. Цей університет першим отримав звання елітного у німецькій столиці. Молодь, яка обрала цей заклад серед інших, має великий вибір професій, університет пропонує більше ніж 150 спеціальностей. Слід зазначити, що у Вільному університеті на особливо високому рівні розвинені гуманітарні науки. Вони користуються найбільшою популярністю серед студентів.

Університет Гумбольта

Університет Гумбольта

Тюбінгенський університет

Тюбінгенський університет

Тюбінгенський університет досить відомий за рахунок того, що саме в ньому формуються та народжуються поети та мислителі. Виш посів місце одного з найкращих університетів у 2011 році. Сьогодні тут навчається близько 28 тисяч осіб, із них три тисячі – іноземці. На противагу гуманітарним наукам, які популярні в Тюбінгенському університеті, поставимо математику та технічні науки. Ці фахи є найбільш популярними у Дрезденському вищому навчальному закладі, який традиційно входить в список найкращих вишів країни. Цей навчальний заклад отримав своє визнання завдяки численним розробкам у галузях від мікро- і нанотехнологій до електронної обробки інформації. Цей університет має також статус всесвітньовідомого.

???????????????????????????????

Дрезденський технічний університет

Одним з найпотужніших університетів з кількістю студентів у понад 40 тисяч, вважається Кельнський університет. Досить неочікувано для всіх, виш, у якому досить сильно представлені медицина, економіка та право, виборов для себе звання кращого ВНЗ Німеччини. У порівнянні з іншими освітніми закладами країни, Кельнський університет класичним назвати дуже складно. Проте, близько 20% студентів та 6% професорського складу університету є іноземцями.

Кельнський університет

Кельнський університет

А от майбутніх інженерів сьогодні чекають у вищій технічній школі в Ахені. Переважна більшість студентів тут чоловіки. Рейнсько-Вестфальська технічна вища школа пропонує освіту майже всіх найважливіших напрямків, крім юриспруденції. Загалом – 120 спеціальностей. Але половина всіх студентів все ж опановує інженерні науки. Саме в Ахені готують таких потрібних нині на ринку праці Німеччини інженерів-конструкторів, фахівців у сфері машинобудування, електротехніки.

Рейнсько-Вестфальська технічна вища школа

Рейнсько-Вестфальська технічна вища школа

Отже, де здобувати освіту вирішувати лише вам. Німеччина пропонує дуже великий вибір державних університетів, де навчання безкоштовне і де на сьогоднішній день вже навчається велика кількість іноземних студентів. Лишилось лише обрати кращий з найкращих.

Фото: соцмережі.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus