Отрута одного з найсмертоносніших павуків у світі може бути використана як потенційно рятівний засіб від інфарктів та інсультів.
Австралійський воронковий павук з острова Фрейзер (К’гарі) має жахливу репутацію через свою високу токсичність
Але, як повідомляє «STUDway», завдяки відкриттю групи вчених з Інституту молекулярної біонауки Університету Квінсленда цю смертоносну речовину тепер можна використовувати для лікування жертв серцевого нападу та інсульту.
Доцент Натан Пелпант і професор Гленн Кінг розробили ліки з молекули, знайденої в отруті воронкового павука з острова Фрейзер, під назвою Hi1a.
Вони виявили, що ця конкретна молекула може захистити клітини від пошкоджень, спричинених серцевим нападом або інсультом, після серії доклінічних тестів, розроблених для імітації сценаріїв лікування в реальному житті.
Після серцевого нападу серце надсилає «сигнал смерті», тобто приплив крові до органу зменшується, що призводить до нестачі кисню у серцевому м’язі, пояснив доктор Палпант.
Нестача кисню призводить до того, що клітинне середовище стає кислим, що в поєднанні надсилає сигнал клітинам серця загинути
– продовжив він.
Незважаючи на десятиліття досліджень, ніхто не зміг розробити ліки, які зупиняють цей сигнал смерті в клітинах серця, що є однією з причин, чому хвороби серця залишаються основною причиною смерті у світі.
Але Hi1a може працювати, щоб зупинити цей «сигнал смерті», сказав учений
Білок Hi1a з отрути павука блокує кислоточутливі іонні канали в серці, тому повідомлення про смерть блокується, загибель клітин зменшується, і ми бачимо покращену виживаність клітин серця
– каже доктор Палпант.
На даний момент не існує клінічно схвалених препаратів, які блокують загибель клітин після серцевого нападу, йдеться в дослідженні, опублікованому в The European Heart Journal.
Каріпорід — єдиний кардіопротекторний препарат, який на даний момент досяг третьої фази клінічних випробувань, які було відкладено після того, як було виявлено, що він викликає побічні ефекти.
Тепер під час доклінічних випробувань Hi1a досяг критичних показників для того, щоб стати лікувальним засобом, а це означає, що випробування тепер можуть перейти до наступного етапу.
Ці тести є важливим кроком до того, щоб допомогти нам зрозуміти, як Hi1a працюватиме як терапевтичний засіб — на якій стадії серцевого нападу його можна використовувати та якими мають бути дози
– сказав д-р Палпант.
Ми встановили, що Hi1a настільки ж ефективний у захисті серця, як і єдиний кардіопротекторний препарат, який досяг третьої фази клінічних випробувань, препарат, який врешті-решт було відкладено через побічні ефекти.
Важливо те, що ми виявили, що Hi1a взаємодіє лише з клітинами в пошкодженій зоні серця під час нападу і не зв’язується зі здоровими ділянками серця, що зменшує ймовірність побічних ефектів.
Також раніше ми писали про те, що у короля Карла ІІІ збільшена простата і він потребує догляду лікарів. Що це взагалі таке і як це лікувати?