Учасники матимуть можливість не лише сконструювати власну модель ракети, а й перевірити її у дії — змагаючись у тривалості та дальності польоту в горизонтальній площині, що не порушує умов воєнного часу в Україні. Школярі зможуть проявити свої технічні здібності, позмагатися з однолітками з усієї країни та отримати грошові подарунки. Призовий фонд змагань становить $2000 і буде розподілений між п’ятьма переможцями.
До участі у змаганнях запрошують учнів до 15 років з усієї України. Приєднатися можна як самостійно, так і з командою. Участь безоплатна.
Для школярів, які братимуть участь самостійно, потрібно зібрати модель ракети відповідно до правил; зробити три запуски моделі та зафіксувати їх на відео; завантажити результати у спеціальну форму на сайті Змагань: www.noospherespace.games/vzum. Для команд — звернутися до гуртків ракетомоделювання у своєму місті, в яких допоможуть підготуватися та зареєструватися. Список таких гуртків можна знайти на сайті Змагань.
Моделі ракет мають бути виготовлені з доступних матеріалів (папір, пінопласт, деревина) за безпечною «паперовою» технологією. Запуски можна здійснювати як у приміщенні, так і на відкритому майданчику, дотримуючись правил безпеки.
За підсумками оцінювання буде обрано по одному переможцю у класах моделей Г-3-А, Г-6-А, П-1-2, П-1-Т та «Повітряні Ігри», які отримають подарунки та грошову винагороду у розмірі $400 кожен (у гривневому еквіваленті на день оголошення переможців). Призери будуть нагороджені дипломами відповідних ступенів та подарунками.
Приєднатися до Змагань можна до 31 травня включно. Оголошення переможців відбудеться після 12 червня.
Детальніше з умовами участі, Програмою про проведення Змагань можна ознайомитися на сайті https://noospherespace.games/vzum.
Довідка:
«Асоціація Ноосфера» – громадська організація, що популяризує STEM, науку й сучасні технології серед молоді України. Щорічно Noosphere реалізує низку ініціатив, які об’єднують науковців, інноваторів, підприємців, експертів, ентузіастів різних галузей у пасіонарне ком’юніті, де кожен може втілити власні ідеї та інноваційні проєкти у життя. Серед них: міжнародний конкурс інженерних стартапів Vernadsky Challenge, фестиваль роботів BestRoboFest, локальний етап міжнародного хакатону NASA Space Apps Challenge у Дніпрі, робототехнічні змагання на базі конструктора VEX та інші.
Макс Поляков (Max Polyakov, Поляков Максим Валерійович) – співзасновник ГО «Асоціація Ноосфера», керуючий партнер інвестиційного фонду Noosphere Ventures, бізнесмен із досвідом у сфері космічних та IT технологій, інженерії. Меценат. Доктор економічних наук. Власник 10+ патентів. Послідовник ідей Володимира Вернадського, візіонер космічного майбутнього України.
Український державний центр позашкільної освіти — провідна державна установа у сфері позашкільної освіти, що координує діяльність закладів у художньо-естетичному та науково-технічному напрямах. Центр об’єднує понад 630 регіональних закладів по всій Україні, охоплюючи більше ніж 850 тисяч дітей та підлітків.
Федерація ракетомодельного спорту України – Всеукраїнська громадська організація, метою діяльності якої є сприяння популяризації та розвитку ракетомодельного спорту в Україні, підвищення ролі цього технічного виду спорту у всебічному і гармонійному розвитку особистості та формуванні здорового способу життя; організація та проведення змагань з ракетомодельного спорту, конкурсів, показових виступів, фестивалів та інших заходів з ракетомоделювання.