У французькому виданні про впливових фотографів згадали творчість українок

04
Українські фотографині Софія Яблонська-Уден, Параска Плитка-Горицвіт, Ірина Пап та Рита Островська увійшли до французької збірки про фотографію.

Видавництво Editions Textuel визнало, що вони зробили впливовий внесок у розвиток індустрії.

Також до збірки «Світова історія фотографок» увійшли понад 450 знімків, зроблених 300 фотографками з усього світу. Про кожну з героїнь там є дослідницька стаття.

Що відомо про українок, які увійшли до збірки:

Софія Яблонська-Уден народилася на Львівщині у 1907. Дівчині пророкували успішну акторську кар’єру, але вона покинула все і вирушила до Парижа опановувати техніку знімання документального кіно. Яблонська багато подорожувала світом – була у Камбоджі, Китаї, в Австралії, США, Новій Зеландії, Канаді та інших країнах.

П’ятнадцять років прожила в Китаї, де вивчала місцеву культуру та навчала китайських сусідів вишивати рушники, їсти український борщ та доїти корову.

Параска Плитка-Горицвіт закінчила лише чотири класи школи, однак завдяки батькові знала різні мови, тому під час Другої світової війни працювала перекладачкою. Пізніше долучилася до національно-визвольного руху УПА під псевдонімом Ластівка, носила повстанцям до лісу харчі та теплі речі.

За життя Параска зробила понад 4000 світлин. Фотографувати, проявляти і друкувати світлини вона навчилася самостійно. Більшість робіт були або втрачені, або пошкоджені часом і вологою через недбале зберігання.

Ірина Пап прославилася як фотокореспондентка газети «Известия», для якої фотографувала Хрущова, Кастро, відомих спортсменів і академіків.

На її знімках зафіксовані будівництво київського метро і ЧАЕС, свіжі хрущовки, перші «Запорожці».

Рита Островська – сучасна українська фотографка. Живе і працює в німецькому місті Кассель. У її портфоліо – більше десяти фотопроєктів про життя українських євреїв і сучасні міста.

Статті про українок для французького видання написали письменниця Оксана Забужко, засновниця Odesa Photo Days Festival Катерина Радченко, кураторка і арткритикиня Катерина Філюк, а також журналістка і президентка українсько-французької культурної асоціації Amuse A Muse Наталія Гузенко-Будье.
book-cove-1
Нагадаємо, український фотограф переміг у конкурсі National Geographic.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus