Українське регі, реп і гранж: кого (не)слухати сьогодні

concert

ONUKA, «O.Torvald», Vivienne Mort, Hardkiss, «Бумбокс», «Океан Ельзи»… Ці колективи перебувають на піку своєї популярності: їхні пісні лунають з усіх радіостанцій, їхні кліпи крутять усі музичні канали. Можливо, ти навіть був на їхніх концертах, і вони встигли тобі набриднути. Тож тримай добірку небанальних українських гуртів, які запалюють нічим не гірше.

Morj

Ця група виконує свої композиції в стилі регі, і ми вважаємо, що в них це дуже непогано виходить. Під їхні треки добре розслаблятися в компанії друзів, пити вино й говорити ні про що. Хоча ні. Краще за все – рвонути в Нідерланди, поселитися в Амстердамі, зайти в місцевий «кава-шоп», посидіти там хвилин 30, а потім слухати треки Morj. Але це вже зовсім ідеальний варіант.

Кому можуть «зайти»: фанатам «Mad Heads» і «5nizza».

Реклама

Сен-Тропе

Ця група може стати справжнім цьогорічним відкриттям. Чоткі пацани, ровні тексти й ритм качає – це все не оминає пісні «Сен-Тропе». Але слухати, а тим паче дивитися музичні творіння цього колективу – суцільне задоволення. Ми так уподобали їх, що готові купити на iTunes їхній альбом, якщо він коли-небудь там з’явиться.

Кому можуть «зайти»: фанатам «Саша и Сирожа», «Курган & Agregat» і любителям каверів. А ще всім, хто вподобав сільську тематику й треш.

Пирятин

Молода група, фронтменом якої є художник, письменник, блогер і культурний діяч Іван Семесюк. На YouTube-каналі гурту можна знайти таке визначення: «Пирятин – це вила наддніпрянського парадняк-року, устромлені в купу естрадного гною. Світоглядні пісні про життя баняків і буряків». Можемо також відмітити, що пісні гурту сповнені якимось гуцульським колоритом і нестримною енергією, тому дійсно «качають».

Кому можуть «зайти»: фанатам сопілки й нестандартного українського року. Сопілка дійсно звучить бомбезно.

Хамерман знищує віруси

Техно, рок, стьоб і лайка – це коротко про творчість цього сумського гурту, якому, до речі, уже 21 рік. Вони схожі на українську версію «Лєнінграда», але без «шнурівщини». Група збирає велику кількість людей на своїх виступах, тому можна точно сказати, що в них є своя харизма.

Кому можуть «зайти»: фанатам «Лєнінграда», техно й року, людям у пошуках незвичної музики.

Гражданін Топінамбур

Ці дніпровські музиканти лише на 4 роки молодші за «Хамерман знищує віруси», але слави вони мають не менше. Їхня музика бадьорить і заряджає на позитивний лад. Гарний матеріал для фестивалів і великих концертів. Якщо тобі ще не довелося послухати їхніх творів, то скоріше надолужуй згаяний час.

Кому можуть «зайти»: в інструментальному плані нагадують «Ляпіс Трубєцкой» до розпаду. Якщо ти фанат гранжу, року й фанку, то варто послухати.

PVNCH

Чернігівський реп-гурт, який намагається віддавати належне всім засновникам цієї музичної течії. Хлопці дійсно стараються (і на наш погляд, у них це справді виходить) читати хороший український реп. До речі, у 2014 році їхній альбом було визнано найкращим серед україномовних реп-альбомів. Оціни сам, чи варті вони того.

Кому можуть «зайти»: фанатам Dr. Dre, N.W.A, Yarmak та VovaZIL’Vova.

KURWA MATJ

Якщо ти дивишся «Лігу Сміху», то знаєш, що в цьому сезоні там грає дуже неординарна команда – «Загорецька Людмила Степанівна». Тож цей гурт – члени цієї команди. Якщо ти знаєш, як вони жартують, то можеш одразу зрозуміти, як вони співають: і креативно, і весело, і запалює.

Кому можуть «зайти»: якщо ти вже вподобав «Сен-Тропе», то й цей колектив знайде місце в твоєму плейлисті.

Отже, принаймні один музичний вечір тобі забезпечено. Якщо ти фанатієш від одного з вищезазначених гуртів, радій, бо тепер у них буде ще більше прихильників. Можливо. А якщо знаєш інші незвичайні й круті гурти, пиши в коментарі!

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus