Українська соціальна академія: бізнес заради суспільства

girl

Соціальне підприємництво – це бізнес, мета якого не лише отримати прибуток, а й вирішити соціальні проблеми. Наприклад, працевлаштувати людей з інвалідністю чи допомогти малозабезпеченим сім’ям. Якщо ти хочеш не просто заробляти, але й змінювати Україну на краще, варто задуматися про навчання в Українській соціальній академії. УСА – це комплексна інфраструктура для розвитку й підтримки соціального підприємництва.


Що таке Українська соціальна академія?

Це неприбуткова організація, яка сприяє розвитку соціального підприємництва та соціальних інновацій в Україні, зокрема серед студентства. УСА – це платформа, через яку охочі можуть дістати доступ до знань, міжнародного досвіду, інвесторів та інших соціальних підприємців.

В академії навчають, як через нестандартні моделі змінювати або пом’якшувати соціальні проблеми суспільства на умовах самоокупності й стійкості.


Яка мета й місія академії?

Метою є дослідження, навчання та консалтинг у сфері соціального підприємництва. Місія – сформувати громадянське суспільство шляхом навчання та розвитку лідерів на засадах моральних принципів.


Хто може навчатись в УСА?

Навчатися в академії запрошують студентів, молодих підприємців, суспільних змінотворців, усіх, хто хоче реалізувати ідею соціального підприємництва.

УСА збирає студентів з різних куточків України, адже навчальні програми вже організовувалися в Маріуполі, Тернополі, Києві, Івано-Франківську, Луцьку, Полтаві та Сумах. А студентська мережа УСА налічує близько 3 028 осіб.


Який вигляд мають навчальні програми?

Наразі Українська соціальна академія має дві навчальні програми.

Перша програма – «Програма соціального підприємництва», яка допомагає учасникам пройти шлях від ідей до готових проектів.

Друга програма – «Менеджмент соціальних інновацій», орієнтована на підприємців, які вже мають свій соціальний бізнес, але хочуть його розвивати, керівників та лідерів суспільних ініціатив.


Із чого складається «Програма соціального підприємництва»?

Програма соціального підприємництва – навчальна платформа, що дозволяє за 12 місяців пройти шлях від ідеї до готового проекту. Програма, розроблена викладачами УСА спільно з Віденським університетом, дозволяє слухачам школи вивчити основи ведення соціального бізнесу, бухгалтерії, розробки маркетингової стратегії та плану продажів, вибудувати фінансово стійку й самоокупну бізнес-модель.

На завершення Програми відбувається конкурсний відбір проектів на Форумі соціального підприємництва у Києві, на який запрошують учасників з усіх міст. Три найкращі проекти отримують грошові призи. Переможець представлятиме Україну на Міжнародному форумі соціального підприємництва у Відні, участь у якому візьмуть представники 30 країн світу.

За два роки існування програми випускники створили безліч проектів, які зачіпають різноманітні сфери життя суспільства: від благодійного магазину до центру перекваліфікації незахищених верств населення.

У 2018 році плануються навчальні програми в Маріуполі, Тернополі, Полтаві та Києві.


А які складники й тривалість «Менеджменту соціальних інновацій»?

Загалом програма триває 6 місяців. На учасників чекають чотири тематичні модулі: менеджмент інновацій; маркетинг і комунікації, брендинг та позиціонування; фінансовий менеджмент; розробка стратегії розвитку своєї діяльності. Між модулями вони виконують домашні завдання, які потім перевіряють викладачі.

Після останнього модуля учасники працюють з менторами над стратегією розвитку своєї організації. Відтак програма завершується на Demo Day, коли учасники презентують свою роботу.


Хто викладає в академії?

Студентів навчають викладачі найкращих MBA-програм України, успішні соціальні підприємці та експерти. Серед викладачів – випускники університетів Італії, Бельгії, Франції, люди, які пройшли навчання та стажування за кордоном і повернулися в Україну. Також приїжджають іноземні викладачі з різних країн.

Студентів також підтримують ментори.


Хто такі ментори?

Менторинг в освіті – це інструмент, який допомагає людині зростати в професійному й особистому плані. А ментор – особа, яка досягла високого статусу на кар’єрних сходах і готова поділитись досвідом з іншими.

Ментор приносить свою експертизу в проект підприємця-початківця й каже: «Коли це сталося зі мною, я діяв так-от і так-от».


Скільки коштує навчання?

Навчання на «Програмі соціального підприємництва» – безкоштовне. Треба лише сплатити невеликий реєстраційний внесок (кілька сотень гривень). Шанси на вступ є у всіх. Головне – мати чітко обґрунтовану ідею соціального підприємства і розуміти її важливість.

«Менеджмент соціальних інновацій» є програмою організаційного розвитку для соціального підприємства чи організації, що вже існує, тому вона платна й коштує 15 000 гривень. Утім, більшість студентів академії мають часткові (50%) або повні стипендії. Щоб їх отримати, потрібно довести свою вмотивованість щодо участі.


Як вступити до Української соціальної академії?

Щоб стати учасником «Програми соціального підприємства», треба мати ідею соціального бізнесу, бути цілеспрямованим і подати заявку – все просто. Набір відбувається двічі на рік: у лютому та вересні. За деталями можна слідкувати у Facebook.

Вступ на «Менеджмент соціальних інновацій» вимагає реєстрації на сайті. Для цього треба вказати організацію, яку представляє вступник, і мотивацію до участі, після чого слід пройти співбесіду з організаторами й отримати запрошення на навчання.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus