Українська школярка представила в Нідерландах свою екоідею

Катерина Малкіна

Учениця Маріупольського технічного ліцею Катерина Малкіна запропонувала свою ідею утилізації пластикових відходів. Вирішити цю поширену проблему дівчина планує за допомогою личинок жуків.

Школярка стала срібним призером восьмої Всесвітньої олімпіади з екології в Нідерландах, представивши свій науковий проект щодо вирішення проблеми утилізації поліетилену та збереження природних ресурсів. Серед 200 учасників з 49-ти країн світу саме ідея 14-річної українки привернула увагу суддів і вчених. Підготовка до міжнародного конкурсу в Каті зайняла більше півроку.

За цей час вона провела ряд дослідів і вивчила велику кількість видів личинок і жуків. Ті, на яких зупинила свою увагу, є дуже поширеними в природі. Їх, зокрема, використовують як корм для рептилій. За 9 місяців 20 личинок можуть з’їсти один пакет. Як стверджує науковий керівник дослідниці, зараз ідея чекає на отримання патенту, тому подробиці не оголошують.

На жаль, в Україні інноваційний метод органічної утилізації відходів нікого не зацікавив, тому учениця разом зі своїм науковим керівником співпрацюватиме з іноземними інвесторами. Після отримання патенту наукова команда планує впровадити свою технологію в масове виробництво.

Фото: hromadskeradio.org.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus