Ukraine Global Scholars: унікальна можливість для школярів

S

Якщо ти мрієш навчатися в іноземному виші, а єдине, що зупиняє тебе – це відсутність коштів, щоб оплатити навчання, маємо для тебе хорошу новину. Існує фонд, який збирає розумних та талановитих дітей з усієї України, щоб дати їм можливість скласти тест на знання англійської мови та вступити у престижний західний ВНЗ. Це Ukraine Global Scholars – знайомся!

Що це за благодійний фонд?

Благодійний фонд Ukraine Global Scholars – це організація, яка допомагає розумним і талановитим українським школярам 9-11 класів вступити до найкращих світових шкіл та коледжів за повної фінансової підтримки з боку цих навчальних закладів. Цю організацію заснували українські випускники престижних закордонних освітніх закладів, і тепер ці хлопці та дівчата хочуть допомогти своїм співвітчизникам.

Особливої уваги надають школярам з маленьких міст та сіл, які завдяки своєму прагненню до навчання та розвитку, визначним результатам у науці та творчості заслуговують на можливість здобуття міжнародної освіти. Фонд хоче надати шанс талановитій молоді України отримати доступ до найкращих ресурсів світу задля виховання нового покоління лідерів, здатних вивести Україну на якісно інший рівень розвитку, запроваджуючи найкращий міжнародний досвід, тенденції та технології.

Реклама

Як відбувається відбір учасників?

Юлія Лемеш, член правління фонду: «Спочатку школярі з усієї України заповнюють та відправляють нам свої заявки. У них міститься інформація про себе та короткі відповіді на запитання щодо основних досягнень у житті та планів на майбутнє англійською мовою. Ці заявки діти надсилають через спеціальний онлайн-опитувальник, який відкривається на нашому веб-сайті на початку календарного року. Після завершення дедлайну наша команда перевіряє всі заявки та повідомляє аплікантів щодо їхнього проходження чи непроходження до наступного раунду. На цьому етапі ми не просто оцінюємо основні досягнення дитини, але й дивимось на її зрілість та цілісність, що добре розкривається в есе: як дитина йшла до своїх досягнень, як долала перешкоди на своєму шляху, чим вона пишається та про що мріє.

На другому етапі відбору переможці першого етапу проходять онлайн-тест з математики та англійської мови, який наша команда добирає кожного року. Для вступу в закордонні школи та коледжі дуже важливими є результати тестів SAT/TOEFL, нам необхідно заздалегідь знати рівень англійської мови та математики наших аплікантів.

На основі результатів цих тестів фіналістів, які показали добрий результат, запрошують до третього (останнього) етапу відбору – інтерв’ю з представниками нашої команди. Зазвичай це два інтерв’ю: із волонтером та одним із засновників програми. На цьому етапі нам важливо познайомитись з дитиною ближче та дізнатися про її особисті якості – серйозність її відношення до процесу відбору, лідерські якості, цілі в житті, чи критичне в неї ставлення до себе та оточуючих її людей, чи є в неї бажання зробити свій внесок в розвиток України. Також цей етап перевіряє обізнаність апліканта у тій сфері, яку він чи вона задекларували у своїй заявці як сферу своїх інтересів. Наприклад, якщо школяр є переможцем олімпіад з економіки, йтиметься про міжнародні економічні питання. Нам важливо подивитись, чи дитина здатна не просто відповісти на запитання про себе, але й наскільки вільно вона орієнтується в сфері, яка їй цікава.

Після цього відбирається список кандидатів. Члени правління фонду приймають остаточне рішення щодо кожного з учасників і рішення повідомляють аплікантам».

конспект

Що саме надає фонд фіналістам?

Після проведення загальнонаціонального триступеневого відбору фіналістів фонд:

  1. організовує 6-тижневу онлайн-підготовку до вступних тестів SAT та TOEFL;
  2. проводить двотижневий табір, надаючи інформацію про весь ланцюжок вступу до закордонних шкіл та коледжів;
  3. несе фінансові витрати, пов’язані зі вступним процесом фіналістів;
  4. допомагає з розробкою індивідуальної стратегії для кожного з фіналістів та проводить постійне наставництво до моменту їхнього вступу;
  5. надає інформацію щодо різних видів фінансової допомоги та стипендій, які існують в США.

Чи можуть подавати заявки студенти (наприклад, 4-их та 6-их курсів)?

Фонд націлений на підготовку лише школярів (15-17 років) до найкращих шкіл та коледжів світу на ступінь бакалавра. Якщо студент вже навчається в університеті, йому не варто подавати заявку. Фонд не займається трансфером студентів з українського університету до закордонного.

Якщо подається дев’ятикласник, чи може він одразу вступити у закордонний виш?

Фонд буде рекомендувати йому/їй вступати до 10 класу американської школи, де навчаються до 12 класу (до 18 років).

Чи може одинадцятикласник одразу вступити до ВНЗ?

Теоретично він може подаватись до американського коледжу. Але шанс вступити в найкращий коледж при повному фінансуванні в нього буде лише близько 2-3 %, тому фонд рекомендує вступати до 11 класу американської школи. На це не варто дивитись як на втрату двох років. Адже, по-перше, в американських приватних школах дуже добре проходить адаптація дитини до культури, мови та системи освіти. По-друге, в топових школах навчають мистецтву написання есе, резюме, здачі іспитів, проходження інтерв’ю до найпрестижніших коледжів. По-третє, шанс вступити до коледжу Ліги плюща чи іншого престижного університету з топової приватної американської (а не української) школи вже зростає з 2-3 % до 25-30 %.

дівчина

Якими рисами повинен володіти кандидат, щоб привернути увагу фонду?

Юлія Лемеш: «По-перше, ми звертаємо увагу на досягнення дитини та на рівень англійської мови. По-друге – на її особисті риси, зокрема лідерство, цілісність, бажання віддавати, допомагати іншим, цілеспрямованість та працездатність. По-третє, на її бачення свого внеску в розвиток України та бажання повернутись додому задля розбудови України після отримання топової освіти. Оскільки наш проект особливо спрямований на школярів із маленьких міст та сіл, ми займаємось підготовкою лише тих дітей, сім’ї яких не здатні оплатити їм не тільки саму освіту, але й витрати, пов’язані зі вступом».

Якого студента шукають закордонні університети?

Приватні іноземні освітні заклади, які готові надати студентам із України повну стипендію на навчання, бажають бачити молодих лідерів, які здатні зробити свій внесок у розвиток школи/коледжу через свої лідерські якості, міжнародну культуру, неабияку працездатність. І звичайно, такі західні освітні заклади дивляться на міжнародного студента як на інвестицію. Логіка проста: зараз навчальний заклад покриває всі витрати гідного міжнародного студента на навчання, пізніше – ця людина досягне успіху у своїй сфері та у своїй країні, що:

  1. підніме міжнародний рейтинг школи/коледжу, де цей студент навчався;
  2. допоможе забезпечити ще більшу кількість абітурієнтів;
  3. збільшить капітал навчального закладу.

Як можна допомогти фонду?

У 2015 році фонд відібрав для участі 10 школярів. Цьогоріч їх стало уже 20, тому зросли і витрати (один тест коштує $180). Тож проект подався на освітню краудфандингову платформу GoFundEd, щоб зібрати необхідну суму грошей.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus