Учені спростували існування первісної людини 3 млн років тому

lee_berger

Науковці з Вітватерсрандського університету з’ясували: первинні люди під назвою Homo naledi жили лише 200-300 тисяч років тому, а не 2-3 мільйони, як припускалося раніше.

Група вчених під керівництвом професора Лі Берга дійшла такого висновку, дослідивши 15 залишків скелетів, знайдених у 2015 році в одній із печерних систем Південно-Африканської Республіки. Спроби отримати і дослідити зразки ДНК поки що були невдалими. Анатомічно Homo naledi нагадують сучасну людину, але з нашими далекими пращурами спільного у них значно більше.

«Вони схожі на примітивну форму нашого власного роду – Homo, – зазначив колега професора Берга, професор Джон Хокс з Університету Вісконсина. – Нагадують ранніх Homo erectus, Homo habilis або Homo rudolfensis».

homonaledi2
homonaledi3
Згідно з новими даними, Homo naledi могли існувати одночасно з ранніми Homo sapiens. «Вони жили у той самий час, що й неандертальці у Європі, денисівці у Азії та перші сучасні люди в Африці, – розповів професор Лі Берг. – Вони є частиною того ж різноманіття видів, до якого належимо і ми».

Нагадаємо, торік у Камбоджі археологи виявили серед джунглів тисячолітні міста.

Фото: Stefan Heunis/AFP/Getty Images; bbc.com

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus