Учені отримали електрику завдяки людському кровообігу

body+blood

Науковці з університету Мальме (Швеція) та Курчатовського інституту (Росія) вперше випробували на людині елемент, що здатний виробити електрику при контакті з потоком крові.

Прилад складається з двох трубчатих графітових електродів, через які надходить струм крові. На кожному з них протікають електрохімічні реакції: на першому відбувається окислення глюкози, яке супроводжується виділенням у навколишнє середовище іонів водню; на другому – реакція відновлення кисню, розчинення його в крові, в результаті чого замість чотирьох іонів водню виникають дві молекули води.

В експерименті добровольцю з наукової групи ввели в серединну ліктьову вену катетер. На другому його кінці знаходився елемент, через який кров стікала в спеціальну посудину. Вчені вимірювали напругу й струм, які генерувалися елементом, а також підключили до нього невеликий e-ink дисплей.

Дослід показав, що не дивлячись на відносно малу потужність елементу (всього 0,74 мікровата), його вистачило, аби виміряти малюнок на дисплеї. Робоча напруга елемента склала десяту частину вольта. Всього провели 5 таких експериментів, кожний з яких відповідав втраті крові від 200 мілілітрів.

Фото: unsplash

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus