U-Report: як молодь підтримує себе та які техніки самодопомоги використовує

Чому думка молоді важлива, і як вона може впливати на зміни в країні, чим корисні опитування, та як їхні результати започатковують реформи.

Молодь є рушієм змін та запорукою майбутнього.Саме молодь відіграватиме найважливішу роль у відновленні країни, тому підтримувати її та допомагати розвитку – важливе стратегічне рішення, як на суспільному, так і на державному рівнях.

Але як саме почувають себе молоді люди зараз? Чи здатні вони боротися з викликами та підтримувати себе?

За даними U-Report, щоразом із ЮНІСЕФ та Всеукраїнською програмою ментального здоров’я «Ти як?» провели опитування* серед молодих людей щодо технік самодопомоги, 42,8% молодих людей «щось чули» про техніки самодопомоги, але не знають добре, що це таке та як їх практикувати, 36,6% респондентів активно користуються такими техніками, а 20,6% — ні.

На запитання “Які техніки самопідтримки молодь використовує?” 62% респондентів та респонденток вказали прослуховування музики, 56% — розмови з друзями, а 49% — перегляд фільмів та серіалів. 46% обрали для себе фізичні вправи як техніку самодопомоги, 35% — читання, ще 35% зазначили малювання.**

***показники не складають 100%, адже це питання з множинним вибором, де кожен відсоток дорівнює частоті вибору кожного варіанту респондентом.

Для кого і для чого така інформація може бути корисною?

Насправді дані з опитувань корисні не тільки аналітикам та експертам. Вони можуть стати в пригоді освітянам, менторам та тюторам, які працюють з молоддю, психологам, соціальним працівникам. Але, мабуть, найголовніше, розуміти думку молоді – сучасним політикам, які впроваджують ті, чи інші рішення та можуть впливати на них.

Приміром?

Опитування, яке вище зазначено, та його дані свідчать, що 62% молоді підтримує себе прослуховуванням музики. Відповідно, освітяни можуть впроваджувати у програми донесення тієї чи іншої важливої інформації через музику, політичним рішенням може стати – створення музичних марафонів, фестивалів, флешмобів як інструмент впливу.

Повертаючись до самопідтримки

Молодь зазначає, що використовує для підтримки себе такі фрази: «Я молодець. Все буде добре», «Я зможу», «Я з радістю зустрічаю цей вдалий день», «Немає нічого, що мені не було б під силу», «Якщо не я, то хто? Все вийде, якщо почати щось робити!».

Світлана Ройз, дитяча та сімейна психологиня, говорить, що афірмації допомагають позбутися нав’язливих думок і налаштуватися на позитив. «Афірмації — як їх часто називають — це позитивні ствердження, мотиватори. Вони можуть допомогти в роботі з негативними моделями мислення, розірвати коло румінацій (нав’язливих думок), розширяють простір сприйняття і пропонують інший, більш позитивний, сценарій. Звичайно, слова залишаються тільки словами, якщо ми їх не підкріплюємо діями, адже зміни в нашому житті відбуваються, коли ми діємо. Позитивні твердження ж допомагають створити фон, можливий стимул для наших дій. Але ми маємо пам’ятати, що будь-які мотиватори не можуть замінити кваліфіковану підтримку чи допомогу спеціаліста», — підкреслила Світлана. 

Думка молоді важлива

Проєкт U-Report покликаний у формі опитувань збирати думки молоді віком 14-34 роки з приводу різних сфер суспільного життя. На платформі є опитування та аналітика з багатьох суспільно важливих тем – довкілля, волонтерства, медіаграмотності та безлічі інших. Результати опитувань допомагають доносити думку молоді до ключових стейкхолдерів для започаткування сталих змін.

Яких результатів вже вдалося досягти завдяки U-Report?

U-Report вперше з’явився у 2012 році в Уганді. Сьогодні понад 90 країн дослухається до думки молоді завдяки опитуванням U-Report.

Україна стала першою в Європі країною, де у 2015 році запрацював проєкт. Відтоді до опитувань долучилися понад  150 000 респондентів. Наприклад, опитування U-Report допомогли переконати місцеву владу відкрити молодіжний центр у Львові, розпочати національну програму з розвитку підприємництва, створити послуги з підтримки психічного здоров’я на початку пандемії COVID-19. Результати опитувань U-Report сприяли розробці освітньої програми зі статевого виховання і менструальної гігієни серед підлітків, а також були враховані під час формування Національної молодіжної стратегії в Україні до 2030 року.

На що впливають опитування?

Головна задача платформи U-Report – через думку молоді стати рушієм змін. Аналіз відповідей допомагає громадським та міжнародним організаціям, державним установам розуміти, чим насправді живе та цікавиться молодь, та ініціювати найбільш актуальні програми та проєкти.

Тож опитування U-Report дійсно допомагають молоді генерувати зміни у суспільстві.

Джерела

На платформі U-Report багато корисної інформації: https://ukraine.ureport.in/ .

Instagram-сторінка: https://www.instagram.com/ureport.ukraine/
TikTok U-Report: https://www.tiktok.com/@ureport.ukraine

Тут ви можете проходити подібні цікаві опитування та ставати рушієм змін вже зараз: http://t.me/ureportukrainebot

*для підготовки статті використано матеріали: https://ukraine.ureport.in/story/1773/

Зміни починаються з молоді.

Вірний навігатор Studway, який об'єднує нашу команду та визначає шлях для створення інноваційного та впливового контенту для наших читачів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *