У частині Німеччини скасовують шкільні оцінки

german

У німецькій федеральній землі Гессен вирішили відмовитися від звичайних шкільних оцінок.

Відтепер державні школи можуть за бажанням повністю перейти від балів до детальних письмових характеристик. Нововедення не стосується старших класів. Адже випускникам потрібен середній бал атестату для вступу до вишів.

Прихильники скасування оцінок вважають, що ставити бали – непедагогічно. Крім того, низькі оцінки відбивають у дітей бажання вчитися.

На думку учасниці профспілки співробітників освіти Ільки Гоффманн, письмова характеристика краще дає змогу оцінювати нюанси успішності учня, ніж у випадку з абстрактними балами.

У молодших класах початкових шкіл федеральних земель Німеччини оцінки не ставлять. У характеристиці після закінчення навчального року чи семестру пишуть: «Пройшов курс із природознавства», «Виявляв активність на уроках природознавства» тощо.

За словами колишнього голови Учнівської ради землі Баден-Вюртемберг Флоріан Кізер, такі формулювання не відбирають бажання навчатися й не засмучують школярів. «Діти мають прагнути покращувати знання, а не бали», – підкреслює Кізер.

Водночас президент Німецького союзу вчителів Гайнц-Петер Майдінґер вважає, що оцінки – стимул для школярів. Конкретні бали показують рівень засвоєння відповідного матеріалу. Майдінґер переконаний, що потрібно знати свої слабкі сторони.

Нагадаємо, у Німеччині хочуть заборонити телефони у школах.

Фото: Greifswald

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus