У ГІТІСі прокоментували ситуацію зі злиттям факультетів

Гитис

Студенти та викладачі Російського інституту театрального мистецтва (ГІТІС) прокоментували об’єднання театрознавчого та продюсерського підрозділів.

Раніше «Студвей» повідомляв про те, що ректор вказаного вишу Григорій Заславський заявив про злиття факультетів. Близько ста студентів, випускників та викладачів надіслали відкритий лист міністру культури, ректору ГІТІСу та голові Спілки театральних діячів із проханням роз’яснити ситуацію. Також відбулося бойкотування занять. У мережі зібрали думки представників трьох сторін конфлікту.

Студентка третього курсу театрознавчого факультету Катерина Тімоніна розповіла, що дізналася про об’єднання лише з новин, оскільки ректор та викладачі нічого про це не повідомляли. Вона стверджує, що більшість студентів факультету проти злиття, тому вже відбулися три зустрічі з ректором. На останній керівництво пообіцяло скликати нову вчену раду в січні. Катерина наголошує: «Ректор не надав нам ні програми об’єднання, ні документу, який підтверджує, що нова вчена рада буде дійсно скликана. Страйк занять ми вже відмінили – адже ректор відреагував на ситуацію хоча б на словах».

Викладач театрознавчого факультету Павло Руднєв також звертався до ректора з іншими колегами й повідомив, що реформа необхідна, але «ігнорувати думку викладачів факультету і його декана неприпустимо». Він також додав: «Заславський пообіцяв надати концепцію об’єднання і зробити обговорення всередині університету максимально відкритим і прозорим. Однак це в майбутньому, а поки ми зіткнулися з повною невідомістю». Руднєв висловив підтримку студентам: «Звичайно, студентам не сподобалося, що таке рішення було прийняте поза етичними нормами. Але страйку не було. Був лише короткий перформанс».

Ректор Григорій Заславський висловив незадоволення такою активністю. Він наголосив: «Студенти, які 23 грудня влаштували акцію протесту, навіть не розуміють скільки мільйонів рублів вони відібрали в ГІТІСу. Ця історія нанесла жахливий збиток репутації університету». Також ректор висловив радість, що після призначення нової вченої ради в січні студенти заспокоїлися. За його словами, незалежно від рішення ради, у нього є готові варіанти розвитку театрознавчого факультету.

Фото: m24.ru

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus