У Гарварді створили прилад для оцінки чоловічої фертильності

HARVARD

Дослідники з Гарвардської медичної школи надрукували на 3D-принтері пристрій для смартфона, який оцінює два ключові чинники здатності чоловіка зачати дитину — кількість сперматозоїдів та їх рухливість.

Комплект для визначення чоловічої фертильності складається з додаткового пристрою для смартфона, який одягається на зразок чохла, одноразового мікрочипа та мобільного застосування. Виробництво пристосування, надрукованого на 3D-принтері, коштувало менше 5$.

Для проведення тесту потрібно приєднати пристрій до смартфону. Вбудована камера ґаджету перетворюється на мікроскоп. Потім необхідно зібрати зразок сперми, занурити в нього одноразовий мікрочип і вставити його в пристрій. Після цього на результат слід чекати протягом однієї хвилини. В ході експерименту учені використали 350 зразків сперми. Ефективність технології склала 98%.

За словами одного з авторів дослідження Хаді Шафі, пристрій може з’явитися на ринку протягом 2-3 років після того, як його схвалить Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США. Кінцева вартість пристосування складе близько 50$ — приблизно в три рази дешевше, ніж проведення лабораторного тесту.

Нагадаємо, раніше у Великобританії дозволили редагувати людські ембріони.

Фото: stltoday.com

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus