Пасьянс — популярна одиночна карткова гра, яку полюбили гравці з різних куточків світу. «Клондайк», або звична для нас “Косинка”, залишається однією з найвідоміших ігор після включення її в ПЗ Microsoft.
Існують різні модифікації звичного пасьянсу, як-от «Солітер», «Павук» та інші. Усі вони схожі між собою, але також мають і відмінності. Розглянемо детальніше, звідки взявся пасьянс, його основні версії та відмінні риси, щоб вибрати найкращий варіант онлайн-розваги.
Огляд пасьянсу та його різновидів
Пасьянс відомий у всьому світі, особливо завдяки появі його віртуальної версії в пакеті Windows. Це одиночна гра з колодою карт, які потрібно розкласти на стопки в певному порядку. Пасьянси входять у топ казуальних розваг на ПК. Вони вирізняються простими правилами, допомагають скоротати час, при цьому тренують пам’ять, увагу, концентрацію.
Що таке пасьянс і його основні версії?
Саме слово «пасьянс» із французької перекладається як «терпіння», і справді — ця гра вимагає часу, терпіння і концентрації.
Основні версії:
- «Косинка» («Клондайк») – класична гра з однією колодою.
- «Солітер» — більш стратегічний варіант базової версії.
- «Павук» — у грі задіяно 2 колоди.
Також існує безліч інших різновидів карткової гри, наприклад, «Чортова дюжина», «Юкон», «Сорок розбійників». Залежно від модифікації гравцеві потрібно розкласти одну або дві колоди, грати можна як на час, так і без таймера.
Особливості класичного пасьянсу
У класиці для гри використовується одна стандартна колода з 52 карт. На ігровому табло розміщено сім колонок із картами — починаючи від однієї в першій колонці до семи в останній.
Гравцеві відкриті тільки верхні, які повернуті обличчям, всі інші приховані. Завдання гравця — переміщати карти між колонками та складати послідовні ланцюжки однієї масті від туза до короля — тобто в порядку зростання. Ланцюжки всіх чотирьох мастей збираються в чотирьох слотах, які розташовані над ігровим полем.
Пасьянс «Клондайк»: що робить його особливим
Джерело: thesolitaire.com
«Клондайк» (він же “Косинка”) відомий як найпопулярніший варіант серед усіх різновидів одиночної гри. Це класична версія пасьянсу з усіма важливими складниками:
- колодою;
- ігровим полем;
- базами.
Карти перемішуються, розподіляються по колонках в ігровому полі, після чого поміщаються в порожні комірки в порядку зростання.
Історія та популярність «Клондайка»
Походження гри достовірно невідоме. Вважається, що ця розвага з’явилася в 19 столітті за часів «Золотої лихоманки» в канадському Клондайку — звідси й назва. Легенда свідчить, що старателі, які займалися видобутком золота, щоб скоротати час, розкладали карти.
На початку XX століття вперше були опубліковані правила гри, яка називалася «Семикартковий клондайк». Пізніше назву гри спростили до «Косинки» — через розташування карт у стовпцях у формі трикутника. А вже 1990 року з’явилася комп’ютерна версія, яка входила до стандартного пакета Windows.
Основні правила гри в «Клондайк»
У «Клондайку» використовується одна стандартна колода на 52 карти. Гравцеві потрібно вибудувати з них ланцюжки в порядку зростання, які збираються на порожніх місцях — підставах. У фіналі гри мають бути готові послідовності кожної з 4 мастей.
Спочатку частина колоди лунає на 7 стопок: у першій знаходиться одна карта, у другій — дві і т. д. у порядку зростання. Верхня карта відкрита, після її переміщення відкривається та, що знаходилася нижче. Частина карт залишається в колоді — їх можна додавати в процесі гри.
Основні відмінності між пасьянсом і «Клондайком»
Розберемо, чим відрізняється класичний «Клондайк» від іншого не менш відомого пасьянсу «Павук»:
- Кількість карт. Для «Косинки» потрібна одна колода на 52 карти, для «Павука» — дві таких колоди.
- Ігрове поле. У класиці використовується 7 колонок, які розміщені в порядку зростання — від 1 до 7 карт, перша перевернута догори дном. В іншій версії використовуються 10 колонок.
Джерело: thesolitaire.com
- Правила переміщення. За правилами «Клондайку» гравцеві потрібно скласти послідовності кожної масті в порядку зростання, у пасьянсі «Павук» навпаки — від короля до туза.
- Кількість основ. У «Клондайку» послідовності укладаються на 4 вільні слоти, в іншій версії їх уже 8 — за аналогією з кількістю ніг павука.
Стратегічні елементи та складність ігор
Обидва різновиди пасьянсу мають схожі риси, але завдяки відмінностям у них різний рівень складності. Гра «Клондайк» вирізняється помірною складністю, де гравцеві потрібно бути уважним, правильно пересувати та відкривати карти, продумувати дії перед кожним ходом.
«Павук», де в гру включено дві колоди, а табло ділиться на цілих 10 колонок — складніша версія пасьянсу. Тому гравцеві потрібно мислити стратегічно, продумувати ходи наперед, використовувати різні тактичні прийоми. Цей пасьянс складніший, але він і цікавіший, особливо для тих, хто вже освоїв класичні версії.
Як вибрати відповідну версію гри?
Серед різновидів пасьянсу, які представлені як на Windows, так і онлайн, пропонуються версії з різним рівнем складності. Вони відрізняються:
- кількістю колод;
- розкладкою;
- правилами складання карткових ланцюжків;
- стратегічними елементами.
Вибирати розвагу потрібно виходячи зі свого досвіду, тренованості, кількості вільного часу. Новачкам краще зупинитися на простих модифікаціях, як-от «Клондайк», «Солітер», «Косинка», а після переходити до складніших: «Павук», «Сорок розбійників» тощо.
Висновок: що вибрати для гри та відпочинку
Пасьянс на сайті thesolitaire — це чудовий спосіб із користю скоротати час, який тренує пам’ять, увагу, стратегічне мислення. Велика кількість модифікацій карткової гри дає змогу вибрати версію на свій смак і досвід. Кожна партія унікальна, тому навіть після численного проходження грати завжди цікаво.