«Твоя Країна»: відкрий свою столицю!

твоя_країна1

Хто ці люди, які роздають перехожим цукерки і вальсують у метрополітені? Якийсь флешмоб? Не зовсім. Це учасники всеукраїнського проекту «Твоя Країна», мета якого – показати українцям їхню державу.

Ініціатива, що стартувала взимку 2014, реалізована вже у 26 містах. Учасники – молодь (18–25 років), відкрита до нових знайомств і знань, з активною життєвою позицією та переконливою мотивацією. Заїзди відбуваються протягом 3-4 днів, за які всі охочі можуть познайомитися з історією та культурою міста, до якого завітали. У лютому проект тривав у Києві.

Новими планами й думками зі «Студвеєм» поділився засновник та ідеолог «Твоєї Країни» Євген Демченко:

«Ми хочемо показати Україну в усьому її різномаїтті – із середньовічними вуличками, з архітектурою радянської доби, із замками та індастріалом, природою та людьми. «Твоя країна» – не туристичний, а просвітницький, країнознавчий проект. Це поїздки не лише до обласних центрів, але й невеликих містечок – Тростянця, Бурштина, Снятина. Головними цінностями є довіра, всеукраїнськість і любов до людей.

Ми не маємо жодного централізованого джерела фінансування, воно нам не потрібне. Проект побудований на тому, що всі охочі об’єднують наявні ресурси – житло, час, організаційні навички – аби створити певне суспільне благо, усвідомити різноманіття своєї країни та встановити дружні зв’язки. Місцевий патріотизм – це чудово, ле Україні бракує людей, які б мислили усією країною, а не лише своїм містом чи регіоном.

Рух «Твоя країна» – абсолютно відкритий для організацій та окремих людей, які хочуть показати своє місто чи село. Саме це дозволяє нам рухатися до масовості й щоразу збільшувати кількість учасників і візитів».

До слова, стати учасником руху можна, заповнивши відповідну анкету. Також можна організувати візит проекту до свого міста.

твоя_країна

3 дні в Києві

Цієї зими Київ також долучився до проекту. Перший день передбачав екскурсії найвизначнішими історичними місцями Києва, візит до Музею національної телекомпанії України й молодіжного театру в арт-просторі DIYA. Потім гості міста завітали до Києво-Печерської лаври та на HromadskeTV. Далі – квест у київському метрополітені. На третій день і учасники, і більша частина організаторів взяли участь у майстер-класі Василя Комісарова «Методи тиску на особистість. Психологічна самооборона». Завершенням 3-денного заходу став творчий квартирник на Подолі.

«Візит у Київ став дійсно всеукраїнським, адже серед учасників були представники Львова, Харкова, Криму, Запоріжжя, Дніпропетровська, Олександрії, Чернігова, Рівного тощо. Найбільшим подарунком була реакція наших «країнівців» на метро, церкви, архітектуру й панорами столиці. Нам вдалося показати Київ багатогранним – історичним, туристичним, сучасним, політичним і культурним. Більшість учасників не були тут, дехто лише проїздом. Тож іще одна наша організаторська місія – зробити так, аби люди захотіли повертатися до Києва та залюбки відвідувати інші міста Украни. Не забуваємо гасло: «Ти що, ще не бачив своєї країни?». За всіх тих, хто до нас приєднався, ми можемо бути певні: вони й надалі натхненно досліджуватимуть куточки рідної держави» – Софія Сидорук, координатор ініціативи в Києві.

Зі «Студвеєм» поділилися враженнями учасники проекту «Твоя Країна: Київ».

Юрій Казаков, Броди: «Я вирішив поїхати, бо хотів відвідати столицю і відійти на декілька днів від буденності. Найголовніше для мене – зробити невеличку перерву в юзанні Інтернету. Це реально гарна можливість для кожного зробити щось нове і відвідати цікаві місця. Квест, HromadskeTV, музей Першого Національного, музей мініатюр запам’яталися найбільше».

Святослав Верещагін, Харків: «Бачу декілька причин брати участь у таких проектах. Вони розвивають і учасників, і організаторів. Окрім того, сміх подовжує життя. А веселощів і просто позитивних вражень було достатньо. І останнє (але не за пріоритетом) – наближення молоді з різних регіонів».

Юлія Кулініч, Дніпропетровськ: «Брати участь у подібних проектах і просто подорожувати країною однозначно варто. Заповнюючи анкету на участь, людина навіть не підозрює, на які невимовні пригоди підписується. Такі поїздки дозволяють знайомитися з містом, людьми, традиціями, бачити життя з різних ракурсів і відкривати нові горизонти. Не варто відкладати найцікавіше в житті на потім».

Фото: Юлія Мороз, Володимир Вакуленко, Аліна Стара.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

Реклама

comments powered by Disqus