Site icon STUDWay

Творчість як терапія: малювання врятує вас від стресу та тривоги

Малювання як творчість

Фото - dpu.org.pl.

Сучасна наука підтверджує, що заняття образотворчим мистецтвом корисне та природне для всіх. У нещодавньому дослідженні вчені виявили, що вже через 45 хвилин після початку малювання у людей спостерігалося значне зниження рівня кортизолу – гормону стресу. Психологічний вплив творчості такий сильний, що її використовують як терапію для жертв насильства, злочинів та людей, які зазнали втрати близьких.

За даними STUDway із посиланням на «woman24», малювання особливо цінне, коли ви розфарбовуєте світ своїми очима, дозволяючи собі творити без обмежень, навіть якщо це не відповідає стандартам краси. Таке малювання приносить справжню насолоду. Тому кожен повинен спробувати інтуїтивне малювання, щоб зануритися в процес створення краси та відчути радість від творчості.

Малювання поліпшує роботу мозку, сприяючи формуванню зв’язків між нейронами. Наукове дослідження в PLOS ONE (2014) показало, що образотворче мистецтво покращує когнітивні функції та здатність до зосередження. Занурюючись у мистецтво, ви розвиваєте свою праву півкулю мозку, що сприяє покращенню інтелектуальних здібностей. Це особливо важливо для людей, які поєднують творчість і науку. Також малювання допомагає подолати смуток, дозволяючи забути про негативні емоції та зосередитися на позитивних аспектах життя. Навіть прості ескізи або візерунки, малюванні без конкретної мети чи цілі, можуть сприяти збереженню фокуса та запам’ятовуванню інформації на 29% краще, ніж просте слухання чи читання.

Таким чином, малювання – це не лише спосіб відпочити та розвантажити розум, але і метод для розвитку творчих здібностей, поліпшення когнітивних функцій і позитивного впливу на емоційний стан.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, як картини по номерам стали трендом у світі творчості.

Exit mobile version