Топ свіжих тенденцій на 26 Книжковому форумі

friends

Усі ми причетні до того, що робиться довкола: до змін клімату, до поганого настрою наших батьків чи до людей, що нас оточують. Кожен із нас впливає на світ і в змозі його змінити. Так називалася й фокусна тема 26 BookForum: «Відшукування причетного». Це слова Грицька Чубая, якому цьогоріч виповнилося би 70 років.

Форум вийшов особливий: купа сучасних трендів як у дзеркалі. Ми зібрали основні, щоби тобі бути в курсі!

Інклюзивний

Деякі заходи перекладалися на жестову мову для людей з вадами слуху. Це були презентації книжок, воркшопи і заходи для дітей. Представили «П’ятикнижжя» Грицька Чубая шрифтом Брайля і спеціальний шрифт для дітей з дислексією.

За рівність

Цілий кластер заходів був відведений для обговорення проблем і викликів, що постають перед сучасними жінками; літературу об’єднали з правозахистом. Тому поруч у програмі заходів могли бути дискусії про жіночу поезію та жіноче лідерство. Водночас на BookForum не забували і про чоловіків – міркували про проблеми «татівства».

Мультикультурний

Згадували про різні народи і культури. Україно-єврейські відносини обговорювали на презентаціях історичних книг та дискусіях. На «Ночі поезії та музики non-stop» свої вірші читали поети 10 країн світу. Вперше відвідала Україну індійська письменниця, лауреатка Букерівської премії Арундаті Рой. Вона представила новий роман «Міністерство граничного щастя».

Воєнний

На заходах з тематичного кластера «Війна» говорили про те, як вона впливає на культуру та мистецтво і навпаки. Перед пам’ятником Шевченку був облаштований Ветеранський намет, що популяризував літературу про війну. Кожен охочий міг не лише купити книжку, а й поспілкуватися з її авторами і проконсультуватися з волонтерами.

Медіа-освічений

На «Території свободи: ЗМІ» обговорювали вплив традиційних і новітніх медіа на суспільство та зміни в мультимедійній екосистемі. Якщо телебачення, газети і радіо регулюються законодавством та інструментами саморегуляції, то соцмережі та лідери думок цього ще не мають. Основний виклик – оцінити та змінити наявні підходи до медіа, щоб іти в ногу з часом.

Супергеройський

Платформа про комікс-літературу на BookForum щороку зростає і розширюється. Презентували відомі закордонні комікси, як-от «Щоденник Вишеньки» Жоріса Шамблена, і українські: «Троє проти зла 2» про хлопців з львівського Сихова, «Захисник вогню» про магічний світ і таємний орден «Хранителів вогню» та інші.

Нестандартний

Багато заходів дивували новими цікавими форматами. Поети співали і читали вірші під музику, влаштовували слеми і засідання Міністерства поезії. Юрій Іздрик змусив відвідувачів своїх читань «задавати біт». Іван Малкович на презентації ABABAHALAMAHA влаштував імпровізований концерт разом із Віктором Морозовим. Презентація книжки «Капітан смуток» Сергія Колоса поєднувалася з його акустичним концертом. У програмі «Живої сцени» відбулося сім читок п’єс-перфомансів. А Український ПЕН разом із Львівською національною філармонією організували поетично-музичний вечір «Спрага музики». Там вони посадили слухачів на сцену, а самі сіли до зали і вимкнули світло. Залишили лише фортепіано і поезію.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus