Здається, що осінь – не найкращий час для мандрівок. Але це зовсім не так! Особливо якщо знати, куди варто поїхати.
Як повідомляє Studway з посиланням на «OBOZ.UA», де ж провести наступні вихідні? Читайте далі.
Софіївка
Знаходиться в м. Умань Черкаської обл. Тут можна побачити композиції, створені із землі, води, рослин та каміння. Площа парку має більше 180 гектарів. Цей унікальний об’єкт був заснований польським магнатом Станіславом Потоцьким у 1796 р. на честь його дружини Софії. Над парком працював військовий інженер Людвіг Метцель, який прагнув відтворити атмосферу «Іліади» та «Одіссеї» Гомера. Зараз тут можна побачити античні скульптури, рослинні композиції та помилуватися водоспадами. Цікаво, що раніше всю територію парку вкривали пагорби з невеликим струмком між ними. Всі водоспади, ставки та навіть підземна річка були створені штучно.
Олександрія
Цей дендропарк розташований у м. Біла Церква Київської обл. та є одним із найбільших в Україні – його площа 400 гектарів. Парк був створений родиною графа Франциска Браницького. Особливістю парку є поєднання дубових лісів, водних композицій та квітучих луків. Рекомендуємо оглянути статуї та побачити джерело «Лева», яке охороняє скульптура цього хижака. У парку культивується понад 4 тис. видів рослин, серед яких є рідкісні та зникаючі.
Тростянець
Цей дендропарк знаходиться у с. Тростянець Чернігівської обл. та був створений у 1834 р. за сприянням І. Скоропадського. Ландшафтний дизайн парку надихався парками барона Ротшильда, хоча перші спроби озеленення були невдалими. Меценат створив власний розсадник, а згодом сюди привозили рослини з різних куточків світу. Після революції 1917 р. парк зазнав значних руйнувань, проте згодом його передали Академії наук УРСР і тепер тут росте понад 500 видів дерев і кущів, у тому числі екзотичних. Обійти парк за один день нелегко, тому варто відвідати лебединий став, алею велетенських туй та галявину кедрів.
Чернівецький парк
Цей парк розташований у м. Чернівці на території Національного університету ім. Ю. Федьковича, який входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Заснований парк у 1983 році, його площа становить 5 гектарів. Парк відомий своїми тюльпановими деревами, яблунею «триногою» та 130-річним буком. Також тут можна прогулятися алеями або оглянути штучний кам’яний грот. Зверніть увагу, що через воєнний стан відвідування парку може бути обмеженим, тому варто заздалегідь дізнатися про графік роботи.
Нагадаємо, ми раніше розповідали про Топ-3 осінніх маршрути у Карпатах.