Site icon STUDWay

ТОП-6 видів активного відпочинку, які варто спробувати цього літа

Активний відпочинок

Фото - vikna.tv.

Активний відпочинок важливий для нашого фізичного та ментального здоров’я. Дослідження в South East London підтверджують: фізична активність та помірне навантаження позитивно впливають на сон, настрій людини та допомагають боротися зі стресом у здоровий спосіб. Для активного відпочинку не обов’язково вирушати далеко – розваги можна знайти й поблизу.

За даними STUDway із посиланням на «vikna.tv», розглянемо різні види активного відпочинку, які допоможуть вам залишатися у формі та насолоджуватися природою, не виїжджаючи за межі країни.

– Каякінг

Такий вид активного відпочинку підійде для всіх любителів, хто досяг 16-річного віку. Каякінг не є повністю безпечним видом спорту, тому для дослідження сплавів гірських річок варто мати базову підготовку. Головне тут – слухати інструктора та не боятися води. Каякінг – це вид водного спорту, можливий лише на відкритому просторі. Людина у каяці – вузькому й довгому човні – сплавляється на гірських річках та їхніх притоках через пороги, допомагаючи собі веслом. Адреналіну додають пороги та бурхлива, швидка вода, яка несе каякера вниз течією.

– Вейксерфінг в Україні

Цей вид спорту стає все більш популярним в Україні. Вейк-парки можна знайти у багатьох містах, включаючи Київ, Львів, Дніпро та Одесу. Вейксерфінг – це катання на дошці на хвилях, які створює катер попереду. Він поєднує елементи вейкбордингу та серфінгу, але без обмежень у водоймах. Для навчання вейксерфінгу варто знайти інструктора. Для катання потрібен лише катер та вейксерф.

– Відпочинок на багі

Найчастіше відпочинок на багі в Україні пропонують у Карпатах. Проте екоактивісти закликають відмовитися від такого відпочинку через шкоду природі та горам українських Карпат. Зараз багі доступні в інших областях: Волинській, Київській, Львівській. Багі – це всюдихід з потужним двигуном. Цей вид відпочинку вимагає водійських навичок та вміння поводитися в екстремальних ситуаціях. Він підходить як для індивідуального заїзду, так і для групового чи сімейного. Завжди варто їздити з інструктором.

– Велосипедні прогулянки

Україна має безліч мальовничих маршрутів для піших прогулянок та велосипедних подорожей. Це дешевий вид відпочинку, особливо якщо у вас є власний велосипед. Якщо ні — це чудова нагода придбати велосипед та започаткувати нову літню традицію.

– Скелелазіння

Україна має багато скель та штучних місць для скелелазіння. Це чудовий спосіб випробувати сили та отримати заряд адреналіну. Скелелазіння підходить для будь-якого віку та рівня підготовки, але це небезпечний вид спорту. Тому варто пройти навчання з інструктором та дотримуватися інструкцій професіонала. Популярні місця для скелелазіння: Карпати (Яремче, Маковиця, Бубнище) та Кам’янець-Подільський.

– Кемпінг в Україні

Кемпінг поєднує похід в гори, до озера чи прогулянку у ліс та пасивний відпочинок на вершині або галявині з ночівлею. Це популярний вид відпочинку, який не потребує особливої підготовки для однієї ночі на природі.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, як не зіпсувати відпочинок: 7 найпоширеніших туристичних помилок.

Exit mobile version