Топ-5 класичних книг, які потрібно прочитати хоча б раз у житті

Добірка книг

У сучасному світі існує безліч літератури на будь-яку тему, але серед цього розмаїття є твори, що стали класикою. Пропонуємо ознайомитися з історіями, які варто прочитати хоча б раз у житті, щоб відкрити для себе світову літературну спадщину.

За даними STUDway із посиланням на «24 канал», саме ці книжки слід обов’язково прочитати кожному:

«Розповідь служниці» Маргарет Етвуд

Цей роман про вигадану тоталітарну державу є актуальним з часу своєї публікації у 1985 році. У книзі описана Республіка Гілеад, в якій повноправними є мають лише Командори та їхні Дружини, що обирають коханок для своїх чоловіків, щоб ті народжувати дітей, адже тепер це можливо лише для кожної сотої жінки. Головна героїня Джун, яка колись мала сім’ю, змушена підкорятися жорстоким законам Гілеаду.

«Великий Гетсбі» Френсіс Скотт Фіцджеральд

Події роману розгортаються в Америці на п. 20-х років XX століття – час «сухого закону» і гангстерів. Нік Каррауей, 30-річний чоловік, приїжджає до Нью-Йорка, щоб вивчати банківську справу, але мріє про письменництво. Він розповідає читачам історію про свого загадкового сусіда Джея Гетсбі – багатого, але самотнього молодика, який створив себе за рецептами американської моралі. Письменник підіймає складні питання про пам’ять, молодість та вірність, показуючи, як американська мрія може обернутися трагедією.

«Портрет Доріана Грея» Оскар Уайльд

Роман розкриває ризики нарцисизму й одержимості молодістю. За словами Уайльда, «справжня мораль цього твору полягає в тому, що будь-яке зловживання, як і самозречення, тягне за собою покарання». У романі автор показує, як моральний злочин призводить до краху естетики, а людина не може надто захоплюватися ні мистецтвом, ні життям.

«Джейн Ейр» Шарлотта Бронте

Ця історія, написана в XIX столітті, залишається популярною до сьогодні. Головна героїня Джейн Ейр – сирота, якої зреклася тітка та віддала дівчину до притулку. Едвард Рочестер – аристократ, що володіє похмурими маєтками. Обоє героїв перебувають у пошуках щастя і коли вони зустрічаються, між ними спалахує щире почуття, що змінює їхні долі.

«Шум і лють» Вільям Фолкнер

Цей роман є одним із найвпливовіших творів XX ст., який став знаковим для модернізму США і літератури загалом. Фолкнер створює міф про старий добрий американський Південь після Громадянської війни, розповідаючи про давній і колись заможний рід. Через свідомість представників цього роду автор показує світ, що більше не існує, переплітаючи міфи та історію минулого, де діти платять за гріхи батьків, а батьки не можуть забути минуле.

Нагадаємо, ми раніше розповідали про книги, які можна прочитати за один вечір.

Ваш гід у світі розваг та відпочинку, завжди готова розкрити секрети відмінного відпочинку та запропонувати ексклюзивні розважальні ідеї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *