«Розумну» тканину навчили адаптуватися до температури тіла

ethan-bodnar-785402-unsplash (1)

Вчені Мерілендського університету створили «розумну» тканину, яка може адаптуватися до підвищення температури тіла людини.

Волокна стискаються і змінюють здатність пропускати теплове випромінювання чи водяну пару. Таким чином вони можуть охолоджувати тіло під час інтенсивних навантажень.

Також волокна складаються з двох частин: целюлози та триацетату. Один із матеріалів має гідрофобні властивості, а інший – гідрофільні. Завдяки цьому нитки зближуються під час збільшення вологості.

Крім того, волокна вкриті вуглецевими нанотрубками. Завдяки цьому, під час їх зближення відбувається резонансне електромагнітне зв’язування. Потім здатність волокна до випромінювання зростає до діапазону випромінювання людського тіла. Таким чином відстань між нитками збільшується, що сприяє охолодженню тіла.

Автори перевірили ефективність тканини, помістивши її до камери. Дослідники регулювали вологість і вимірювали проникну здатність волокон. Вони з’ясували, що підвищення вологості до 90% призводить до збільшення проникнення теплового випромінювання на 35,4%.

Нагадаємо, Nike випустила кросівки, які підлаштовуються під стопу.

Фото: unsplash

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus