Tinder може посилити тривогу й відчуття самотності в людей з низькою самооцінкою – дослідження

yogas-design-rPzEQ7tTRr8-unsplash

Американські й корейські науковцівиявили, що додаток для знайомств Тinder може нашкодити людям із компульсивною поведінкою та низькою самооцінкою.

Автори виходили з когнітивно-біхевіоральної моделі соціальної тривоги. Вони опитали 269 студентів, зареєстрованих в Tinder.

Дослідники з’ясували, що люди, схильні до компульсивної поведінки, у додатку відчували себе більш самотніми. Водночас вони продовжували свайпати в надії з кимось зблизитися і швидко прив’язувалися до Tinder.

Також науковці виявили, що невпевнені в собі користувачі заходили в додаток частіше за інших, але від цього їм щоразу ставало гірше. Вчені стверджують, що Tinder посилював їх тривогу й почуття самотності.

Tinder приваблює тим, що перетворює пошук партнера в гру – у ньому є азартний компонент. Процес затягує так само, як лотереї, ігрові автомати чи ставки на спорт.

Антропологиня Гелен Фішер зазначила, що Tinder – не спосіб знайти кохання, а лише додаток, в якому можна познайомитися з різними людьми. Вона радить знайти дев’ять метчів і поспілкуватися з ними. Якщо з цими людьми нічого не вийде, потрібно повертатися в офлайн.

Нагадаємо, запустили додаток для знайомств для гри в шахи.

Фото: unsplash

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus