Ті, хто голосували за «закони 16 січня», тепер можуть очолювати виші

pexels-photo-288477

Конституційний Суд визнав неконституційною і скасував заборону призначати керівниками вищих навчальних закладів тих, хто голосував за «диктаторські закони» 16 січня 2014 року.

Суд постановив, що пункт 7 частини 2 статті 42 закону «Про вищу освіту»від 1 липня 2014 року (№1556-VII) втрачає чинність. КС послався на статтю 80 Конституції, яка забороняє переслідувати чи юридично карати депутатів за їхні голосування.

Суд також зазначив, що «диктаторські закони 16 січня 2014 року» – це умовна назва законів, ухвалених Верховною Радою у зазначений день. Часова ознака стосується низки законів, ухвалених того дня, тож «неможливо встановити, які з них належать до категорії «диктаторських». Рішення КС є обов’язковим і остаточним, оскаржити його не можна.

16 січня 2014 року, під час акцій протесту на Майдані, парламентська більшість на чолі з «регіоналами» ухвалила низку законів, які, зокрема, обмежували права громадян і надавали органам влади більшу свободу дій щодо покарання учасників акцій протесту. Їх ухвалили з порушенням регламенту і процедури: підняттям рук, без використання системи «Рада»та без обговорення.

Нагадаємо, що Кабмін дозволив підписати угоду між Україною та Чорногорією щодо науково-технологічного співробітництва.

Фото: pexels.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus