Спецпроект про майбутнє

6 технологій, які змінять виші

 

Поїздки на Місяць, роботи-викладачі та додаткова реальність. Зазираємо в майбутнє університетів.

Текст: Анна Плачкова   Ілюстрації: Дарія Скрибченко


У 1800 році студенти сиділи за партами та слухали викладача. Зараз 2016 рік, і хоч умови змінилися – ми досі сидимо за партами. Проте науковці переконані, що вже за 20-30 років усе різко зміниться. З’являться технології, які трансформуватимуть роботу в аудиторіях і матимуть індивідуальний підхід до кожного студента. Звучить сумнівно, правда ж? Ми дізналися, що це за чудо-пристрої.

Біометрія

В майбутньому комп’ютери розумітимуть наш фізичний та емоційний стан. Роботи зможуть реагувати на вираз обличчя, голос, пульс і навіть запах учня. Вони будуть слідкувати за ритмом та швидкістю, з якими студент набирає текст. Все це допоможе роботам розуміти, наскільки добре засвоюється інформація. І в разі необхідності пояснити матеріал студенту ще раз, але з використанням індивідуальної методики, яка найбільш підходить конкретному учню.

Віртуальна реальність

Навушники та комп’ютер зможуть переносити студентів на різні планети та в інші епохи. Такі освітні можливості з’являться в майбутніх університетах і школах. Якщо студенти-астрономи вчать Сонячну систему – можна буде «відвідати» інші планети та дізнатись, як на них діє гравітація.

Ось і приклад такої віртуальної реальності.

«А якщо тема пов’язана з динозаврами?» – запитаєш ти. Це теж не буде проблемою в майбутньому! Можна буде легко відтворити будь-яку історичну подію. До речі, як вам ідея, щоб про Декларацію незалежності США розповідав сам Джордж Вашингтон? От просто сидячи навпроти студентів у будь-якій частині світу? Для віртуальної реальності не існуватиме жодних меж.

технології майбутнього

Нейростимуляція

Ще Бенджамін Франклін використовував електричний струм для розвитку мозку. Але сучасні вчені зайшли значно далі: розробили спеціальний пристрій, що нагадує шапку. Він здатний наповнювати людський мозок потрібною інформацією за допомогою струму. Стимулятор створили аби «годувати» наш мозок і дати людям можливість покращити вже набуті знання.

Вперше апарат протестували на пілотах-початківцях. Результати показали, що ті пілоти, які використовували стимулятор – засвоїли на 33% більше знань, ніж ті, хто ним не користувався.

Лінзи «Додаткова реальність»

Google вже застосовує окуляри доповненої реальності. Але вчені запевняють, що це тільки початок. Наступний крок – створення лінз, які матимуть тонкий вбудований екран. Ми отримаємо легкий доступ до інформації, котра з’являтиметься прямо перед очима. Розробники запевняють, що лінзи доповненої реальності дозволять шукати інформацію в Інтернеті без використання інших гаджетів. Викладачі та студенти зможуть відправляти е-мейли з необхідним матеріалом для навчання. За допомогою лінз студенти робитимуть спільні проекти, що займатиме менше часу.

Як це виглядатиме – дивіться у відео.

studway_edu2

Ручка, що копіює реальність

Творчі та неординарні особистості можуть радіти. Вчені працюють над створенням ручки, яка копіюватиме реальний колір речей, що нас оточують. Тож студентам не потрібно більше жодних пеналів, а художникам – фарб! Достатньо доторкнутися ручкою до потрібного кольору і продовжити писати чи малювати. Уяви лишень, які чудові конспекти можна нею робити!

Поверхні multi-touch

Сенсорні екрани вже давно звичне явище. Але такі корпорації як Microsoft не зупиняються на подібних досягненнях. Вони вже певний час працюють над створенням поверхонь із технологією мультитач. Вчені запевняють – одного дня університетські аудиторії повністю зміняться завдяки цій технології. Зошити та ручки залишаться у далекому минулому. Увімкнув парту – і пишеш конспект, робиш лабу або створюєш проект разом зі своїми одногрупниками. Завдяки одному лише дотику до такої парти, студентам будуть доступні мільйони онлайн-ресурсів.

технології майбутнього

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.