8 TED-розмов, які потрібно подивитися усім хлопцям

ТЕД

Відео TED – це нескінченне джерело натхнення і нової інформації. Цього разу зібрали розповіді талановитих лекторів, які варто почути чоловікам. Будемо говорити про все: від гендерної рівності до роботи в команді.

*Зазначимо, що насправді жінкам варто переглянути окремі відео не менше, ніж чоловікам. Чому ж тоді такий заголовок? Усе просто – пропонуємо починати з себе.

1. The demise of guys.

«Під час Суперкубку чоловіки радше сидітимуть у барі і дивитимуться на одягненого футболіста, а не на оголену Дженніфер Лопес у власній спальні»

Коротке відео, у якому Філіп Зімбардо, психолог та автор знаменитого Стенфордського тюремного експерименту, запитує: «Чому хлопці страждають?» Він наводить дані, які не можуть не турбувати: наприклад, хлопців на 30 % частіше схильні виключати зі школи. Крім цього, деяким юнакам складно спілкуватися із протилежною статтю – Зімбардо пояснює це тим, що багато хлопчиків з дитинства надають перевагу чоловічим компаніям і тому не знають, як контактувати з дівчатами.

Реклама

2. Healthier men, one moustache at a time.

«Я – фермер, що вирощує вуса. І мій сезон – листопад».

Австралієць Адам Гарон розповідає про Movember, вид фандрайзингу, під час якого чоловіки кожного листопада відрощують вуса і жертвують кошти на вивчення раку простати. Натхненням стали жіночі акції, націлені на боротьбу з раком грудей: виявляється, рак простати – чоловічий еквівалент цьому страшному захворюванню.

За роки функціонування Movember Адам навчився кільком речам: впертості, терплячості, вмінню ризикувати та знаходити кошти, які так потрібні. Зараз цей міжнародний рух збирає близько 126 мільйонів доларів щороку та залучає понад 450 тисяч людей.

3. A call to men.

«Якось я спитав хлопчика, що б він відчув, якби йому сказали «Ти граєш як дівчинка». Він відповів, що це б його знищило».

Автор та активіст Тоні Портер каже: існує так звана «чоловіча коробка», у якій містяться якості, які повинні бути притаманні всім чоловікам: наприклад, не показувати слабкості чи страху й домінувати над жінками. Втім, це неправильно, і ми повинні переглянути те, що зараз називається «мужністю».

Тоні розповідає кілька історій з власного життя і стає зрозуміло: хлопчиків необхідно виховувати по-іншому. Їм потрібно пояснити, що це нормально – не домінувати. Це нормально – мати почуття й емоції. Це нормально – бути рівними з жінками.

4. Claim your «manspace».

«Люди створюють особистий простір для того, щоб показати, чим вони люблять займатися і хто вони».

Автор Сем Мартін за чотири хвилини встигає розповісти, як він збудував окремий будиночок на задньому дворі – тільки для себе. Виявилося, що він не єдиний чоловік, який власноруч створив особистий простір, а навпаки, опинився у дуже хорошій компанії: Хемінгуея, Преслі та… Супермена і Бетмена.

Ці місця можуть виглядати як завгодно і репрезентувати будь-що: від професії до хобі. Головне, що вони відображують саму сутність людини, тому Сем рекомендує – якщо ти не маєш власного простору, хоча б подумай над його створенням.

5. An invitation to men who want a better world for women.

«Те, що ми поширюємо спільними зусиллями, набагато могутніше, ніж те, що нас розділяє».

Це розмова жінки, що звертається до чоловіків. Елізабет Ньямаро, політичний науковець та голова ініціативи HeForShe, руху солідарності за статеву рівність, запрошує всіх долучитися до цього процесу.

Вона розповідає про власне зіткнення з нерівністю, яке сталося вперше, коли Елізабет було всього 10 років, і детальніше пояснює, навіщо ж існує HeForShe. Уявімо лінію, яка розділяє чоловіків та жінок – проект має на меті об’єднати обидві статі на одному боці.

Дехто запитує: «Навіщо залучати чоловіків? Вони і є причиною нерівності!» Що ж, це не так, адже за три дні існування HeForShe до мережі долучилося близько 100 тисяч чоловіків, і історії, якими ділиться Елізабет Ньямаро, доводять – їм не все одно.

6. How movies teach manhood.

«Чому у фільмах, які дивляться наші діти, так багато Сили, але так мало дороги з жовтої цегли»?

Колін Стоук порівнює два, здавалося б, абсолютно різні фільми «Чарівника країни Оз» та «Зоряні війни» і каже: він хоче, щоб його діти росли у світі «Чарвіника країни Оз». Чому? Тому що «Зоряні війни» розповідають історію юнака, який здолав зло за допомогою зла, а в якості нагороди отримав жінку, що не має друзів та не розмовляє.

Сучасні фільми не надають хлопчикам адекватних рольових моделей. Чому, наприклад, диснеївські мультфільми вчать дівчат, як боротися з патріархатом, а юнаків – ні? Тому Колін Стоук звертається до батьків і каже «Хлопців треба навчити новому поняттю мужності», це означає поважати своїх сестер, протистояти негідникам, які погано поводять себе з жінками.

Озбройтеся фільмами типу «Відважної», де головна роль належить сильній, упевненій у собі героїні, і дозвольте хлопцям ідентифікувати себе із цими персонажами, бути в їхній команді, незважаючи на те, що вони – жінки.

7. Why good leaders make you feel safe.

«Найпростіша аналогія, яку я можу навести: бути гарним лідером, це як бути батьком».

Автор Саймон Сінек запитує: звідки беруться лідери й герої? Він гадає, що кожен із нас може зробити щось дійсно велике, але велике значення має наше середовище та люди, що в ньому знаходяться.

За своє життя Сінек розмовляв із кількома героями, які вчинили дещо справді видатне, і всі вони сказали одну й ту ж річ: справа у довірі та кооперуванні. Ці почуття з’явилися тисячі років тому, коли люди жили у постійній небезпеці і тому об’єднувалися в групи. Зараз відбувається те ж саме – нашому життю та успіху завжди щось загрожує.

Втім, гарні лідери можуть створити умови, за яких люди в їхній команді будуть почуватися безпечно. Якщо робітники організації відчують, що вони у безпеці, то зможуть об’єднати свої таланти, і це безумовно принесе свої плоди.

8. Why gender equality is good for everyone – men included.

«Дослідження показують, що країни з найбільш розвиненою статевою рівністю – найщасливіші. І не тільки тому, що всі вони європейські».

Професор Майкл Кіммел заявляє: привілеї невидимі для тих, хто ними володіє. Так, білі люди не знають, що вони теж мають расу, гетеросексуали – сексуальну орієнтацію, а чоловіки… стать.

Чоловікам треба усвідомити: вони також мають стать, а отже, проблеми гендерної нерівності також їх стосуються. Втім, деяким не подобається ідея рівності, і дарма: вона може зробити чоловіче життя кращим. Стиль мислення сучасних юнаків змінився, вони очікують, що їхня друга половинка буде працювати і вони розділять кар’єру і домашні турботи. Так, це вигідно: і Макл Кіммел має кілька дуже переконливих аргументів (включно із сексом).

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus