Таємниці «щасливих кольорів»: як змінити настрій за допомогою дизайну

Вибір кольорів у дизайні

Дизайн і кольорова гама впливають на наше самопочуття та емоційний стан. Кольори можуть викликати різні асоціації та впливати на наш настрій. Існують так звані «щасливі кольори», які сприяють підвищенню настрою та зменшенню стресу. Але слід пам’ятати, що кожна людина сприймає кольори по-різному, тому вибір кольору повинен враховувати особисті відчуття.

За інформацією від «STUDway» з посиланням на «24 канал», з погляду загальної психології, «щасливі кольори» – це яскраві та теплі рожеві чи жовті відтінки. Рожевий асоціюється з обіймами, а жовтий наповнений позитивом та енергією. Важливо враховувати, що для позитивного впливу на настрій не обов’язково фарбувати всю кімнату в один колір. Можна додавати невеликі акценти. Тому навіть прихильники нейтральних відтінків можуть знайти варіанти, що підійдуть їм.

Зелений колір часто розглядається як нейтральний і пов’язується з природою, сприяючи розслабленню. У поєднанні з м’яким жовтим, він миттєво покращує настрій. Ці відтінки можуть бути ідеальним вибором для вітальні, спальні чи дитячої кімнати, а нейтральні зелені відтінки можуть стати чудовою альтернативою білому. При виборі кольору стін важливо враховувати, яким чином людина хоче себе почувати у приміщенні. Теплі відтінки зеленого та жовтого в спальні сприятимуть відчуттю спокою та відпочинку, тоді як небесно-блакитні відтінки ванної кімнати нададуть бадьорості, стимулюватимуть та пробуджуватимуть розум.

Важливо уникати червоного кольору, оскільки він може асоціюватися з небезпекою та провокувати злість на фізіологічному та підсвідомому рівнях. Темно-сині відтінки також можуть бути не найкращим вибором, оскільки вони не сприяють розслабленню, а навпаки, стимулюють розумову активність, що не завжди допомагає знизити стрес.

Провідник у світ стилю та естетики, надаючи поради щодо тенденцій у моді, красі та здоров'ї, і створюючи гармонію у житті наших читачів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *