Я навчу тебе мови безкоштовно: тандем-освіта

Традиційні методи навчання з роками втрачають свою актуальність. Молода та прогресивна молодь вимагає альтернативи часто нудним лекціям та неефективним семінарам. У європейському суспільстві вже майже десяток років існує тандем-освіта – навчання з людьми, які зовсім не позиціонують себе як викладачі. Уроки в тандемі подібні на побачення за горням кави, а їх результати вражають.

тандем1

Тандем-освіта: колись і сьогодні

Існує версія, що перша неформальна тандем-освіта виникла в Німеччині у XX столітті під час німецько-французьких зустрічей молоді. Хлопці та дівчата зустрічалися на освітніх та молодіжних заходах і засвоювали культуру та мову один одного. Проте цей спосіб навчання несвідомо використовували й раніше в різних країнах. Люди робили це асинхронно та не домовляючись. З часом тандем-освіту перетворили в офіційно сформований метод навчання – здебільшого мов.

Реклама

Взаємність та зацікавленість

Найважливіша умова успішного тандему – взаємність. Метод працює за такою схемою: зустрічаються дві людини, які володіють різними мовами, і навчають одне одного. Усе повинно ґрунтуватися на особистому зацікавленні, оскільки формат уроку, наявність чи відсутність домашніх завдань, а також місце проведення навчання обираєте виключно ви. Над вами немає організаторів та контролерів.

Зазвичай досвідчені партнери ділять урок на частини: окремо вивчають граматику та ведуть усну бесіду. Зустріч можна присвятити як одній мові, так і обом одночасно.

тандем2

Навчання з носіями мови

Перевагою тандему є те, що ви маєте можливість вивчати іноземну з носієм мови. Вам не доведеться їхати за кордон, аби нарешті попрактикувати свою вимову, дізнатися сленгові вислови та всі тонкощі граматики. Не треба й ходити на дорогі заняття чи курси – усе це можна отримати задарма від іноземця. Оскільки ваш партнер зазвичай не знає української, під час занять ви будете змушені так чи інакше намагатися зрозуміти його та розмовляти його мовою, що є дуже важливим для подолання мовного бар’єру.

Українська ініціатива

У більшості країн тандем-навчання – це розвага, а також можливість повчитися безкоштовно. У Європі цим займаються практично всі. Особливо популярним це явище є при кампусах університетів. У Бонні (Німеччина) студент Отарі створив спершу спільноту у Фейсбуці, а потім започаткував повноцінний клуб тандем-навчання при Боннському університеті. Тут люди можуть знайти собі партнера, а також організувати спільні посиденьки в кафе, походи в театр тощо.

В Україні, на жаль, метод тандему не є настільки відомим. Багато мовних шкіл пропонують його як платну послугу – кожен партнер платить особисто. Також при певних університетах існують неформальні спільноти, проте вони не мають ані конкретного пояснення своєї діяльності, ані організації. Існує також кілька спільнот у Фейсбуці та Вконтакті, але учасників у них небагато.

тандем3

Де знайти партнера?

Якщо вам припав до душі нестандартний, інтерактивний та неофіційний метод вивчення мови – шукайте партнерів. Ви можете їх змінювати, що в багатьох випадках є навіть ефективнішим, аніж прив’язка до одного. Для пошуку партнерів є різноманітні сайти. Українських таких практично не існує, проте інтернаціональні ресурси дозволяють налаштувати пошук за країною, містом, мовою, яку ви хочете вивчати, та навіть статтю:

Навчання чи побачення?

Якщо ви не можете влаштувати особисту зустріч із партнером, можна організувати Skype-бесіду. Цей метод рятує також у випадку, якщо ви звикли один до одного, але хтось із вас змушений переїхати. Серед іноземців тандем-метод поступово перетворився не просто в навчання, а й у знайомство з новими цікавими людьми. Часто уроки закінчуються навіть романтичними стосунками, адже ніщо так не об’єднує, як спільна справа.

Фото: tandemubc.ca

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus