«Тагліт»-2016 в Україні: умови, документи та інші деталі

«Тагліт»-2016 в Україні: умови, документи та інші деталі

Програма «Тагліт» пропонує десятиденну безкоштовну поїздку в Ізраїль для молоді віком від 18 до 26 років. Пояснюємо, хто має право брати участь у програмі, які документи необхідні, як зареєструватися, а також розповідаємо про особистий досвід учасників програми.

Хто має право брати участь у програмі

Взяти участь у програмі може лише єврей згідно із законами іудаїзму або ж той, хто має єврейське коріння (до третього покоління включно). На момент поїздки учаснику повинно виповнитися 18 років. У тебе також є право поїхати, якщо:

 • ти маєш єврейське громадянство і довгий час проживав у Ізраїлі, але виїхав з країни до 12 років;
 • у минулому проживав у Ізраїлі не більше трьох місяців після дванадцятиріччя;
 • брав участь у Марші живих під час навчання у школі (у цьому випадку для участі у програмі тобі має виповнитися 22 роки).

Реклама

Необхідні документи

Єврейське походження кандидата ретельно перевірять в ізраїльському консульстві. Для цього у тебе попросять такі документи:

 • закордонний паспорт (можеш донести пізніше, якщо його ще немає);
 • свідоцтво про народження;
 • свідоцтво про народження матері чи батька \ бабусі чи дідуся (залежить від того, за чиєю лінії ти єврей), їхнє свідоцтво про шлюб;
 • твоє свідоцтво про шлюб (за наявності);
 • свідоцтва про народження прабабусь і прадідусів (усі, що збереглися) із зазначенням їхньої національності. Чим більше таких документів – тим краще.

тагліт_фото2

Обов’язкова застава

Ти зобов’язаний внести заставу близько $100 (точну суму можна дізнатися в організації, згідно з умовами якої збираєшся здійснювати мандрівку). Організатори повернуть тобі ці гроші по закінченню подорожі. За словами однієї з бувальців «Тагліту» Жені Євдокимової, це потрібно для того, щоб учасники були вмотивовані дотримуватися правил: не вживали алкоголь, дбайливо ставилися до предметів в автобусі та готелі.

тагліт_фото3

Деталі програми

У кожній групі близько 40 учасників, двоє мадріхів, гід, медик і охоронець (про твою безпеку завчасно подбали). Програма має виховний характер. Не хвилюйся, ти не будеш там книжки читати, а відриватимешся на повну. На тебе чекають дискусії, прогулянки на верблюдах, зустрічі з цікавими людьми, які обов’язково надихнуть на свіжі думки та дії. І це ще не все!

http://ikea-kiev.com/pahl-biurko-bia-y-S89128953
Ми звернулися до учасників програми, які уже випробували її на собі.

тагліт_фото5

Умови можуть бути різними

Поїздки від різних організацій можуть кардинально відрізнятися умовами. Різниця у відборі учасників, складі організаторів, програм і мадріхів. Ще є релігійні «Тагліти», до них складно потрапити і їх небагато. Але будь-яка програма «Тагліт» включає у себе шабат і кошерну їжу.

тагліт_фото12

Особистий досвід

Женя Євдокимова, 24 роки, закінчила КНЕУ

«Мій «Тагліт» розпочався в середині лютого 2016 року. Спочатку наша група складалась із 40 учасників із різних куточків України. Зустрілись ми лише в аеропорту Ізраїлю, тому що 20 людей летіли зі Львова, а інші 20 – з Києва. Учасників супроводжували 2 мадріха з України, а в Ізраїлі нас зустріли гід, охоронець-парамедик (іноді їх двоє) та водій великого зручного автобуса, в якому навіть був Wi-Fi. На п’ятий день поїздки до нас приєднались ще 8 ізраїльтян – солдати армії оборони Ізраїлю та студенти.

тагліт_фото6

Під час програми ми проїхали майже всю країну. Чи то вона не така велика, чи то дороги такі хороші, чи й те, й інше. Здавалося б, тут повинна бути пустеля, але нічого подібного – вздовж узбіч завжди щось росте, а там де не росте – видно шланги для зрошення, а отже, от-от щось виросте. В Ізраїлі, до речі, є щорічне свято, коли всі саджають дерева – Ту би-Шват, або Новий рік дерев. Діти всією школою їдуть святкувати, а потім приходять додому і мама каже: «Нічого не знаю, синку, зі мною ти сьогодні дерев не саджав», і вони їдуть займатися тою ж справою всією родиною.

тагліт_фото8

Ізраїль взагалі дуже родинна країна, навіть якщо ця родина живе на різних континентах. Не знаю, в який саме момент поїздки з’явилось це відчуття, але після «Тагліту» воно нікуди не зникло. Ми живемо скрізь, але ми всі разом.

Після візиту до Яв Вашем – меморіального комплексу історії Голокосту, стало зрозуміло, чому кожен другий учасник групи дізнався про своє єврейське коріння мало не випадково. В учасника програми єврейкою могла бути прабабуся, з якою він навряд чи встиг познайомитися. Зокрема, тому що більшість сімей намагалась ніколи не згадувати єврейську частину своєї історії: змінювали прізвища та забували традиції. Менш ніж століття тому будь-який зв’язок з єврейством ніс загрозу життю, а наші батьки не раз стикалися з упередженим ставленням при вступі до ВНЗ чи прийомі на роботу. В Ізраїлі виникає більше питань, якою була і якою могла б бути наша родина, що з нею трапилось. Дехто починає шукати і знаходить рідню.

Дуже важливою складовою поїздки є організаційна її частина. Є багато організаторів і програми трошки відрізняються. Я їздила з Israel Experts і залишилась задоволеною їхнім умінням планувати і втілювати ці плани у життя. А ще важливіше, обирати персонал: мадріхів, гіда, охоронців.

«Тагліт»-2016 в Україні: умови, документи та інші деталі

Всі десять днів у нас була дуже дружня атмосфера та постійно лунали якісь жарти (мадріхи-одесити знають свою справу). Найскладнішим організаційним питанням, яке доводилось вирішувати учасникам нашої групи щовечора, був вибір між котлетою чи відбивною на вечерю. Найрішучіші обирали і те, і те. Також ми разом пройшли 150 тис. кроків, і цього виявилось достатньо, щоб почати відкривати приховану частину своєї історії. По закінченню програми мені пощастило отримати рекомендації стати мадріхою, тому якщо у вас виникли запитання, або ви вже хочете стати учасником «Тагліту» – пишіть мені у соціальних мережах, поїдемо до Ізраїлю разом!»

«Тагліт»-2016 в Україні: умови, документи та інші деталі

Семен, 22 роки, студент НаУКМА

«Я їздив за програмою взимку 2016 року. Наша група була унікальна тим, що половина – людей 10 – були з України, ще десь 10 – з Білорусі. Їхали ми від організації «Гелель». З документами майже не бігав, усе виявилося набагато простіше. Навіть не ходив нікуди, просто на e-mail відправив та й усе.

Побували ми і в Тель-Авіві, і в стародавній фортеці Масада, і, звичайно, в Єрусалимі, у Цфаті, у справжній пустелі, у заповіднику, на Голанських висотах, їздили на джипах між двох мінних полів… Усі місця і заходи були цікаві!

Завдяки «Тагліту» здобув неоціненний досвід: нам розповідали про позитивні та негативні аспекти життя в Ізраїлі, історію країни.

10 днів проходять у постійних екскурсіях і поїздках через усю країну в одному автобусі, а єдиний час для спокійного спілкування, вільний від мандрівок – це вночі у готелі, на шкоду сну. У підсумку, за всі 10 днів мій рекордний термін сну за ніч склав близько 5-и годин.

Рекомендую «Тагліт» тому, що це практично безкоштовна поїздка в далеку країну з прекрасним освітнім доповненням».

«Тагліт»-2016 в Україні: умови, документи та інші деталі

Поїздки у 2016 році

Як розповіла Дарина Руденко, координатор програми київського Єврейського студентського культурного центру «Гілель», є 3 поїздки – дві влітку і одна взимку (і так у більшості організацій).

Дати поїздок у 2016 році від «Гілеля»:

 • з 24 липня по 2 серпня;
 • з 31 липня по 9 вересня.

Дати поїздок у 2016 році від Sachlav:

 • з 1 по 10 серпня;
 • з 15 по 25 серпня.

Є багато інших організацій, які займаються «Таглітом», наприклад, Sachlav, Birthright Israel, EZRA тощо. У них також можна дізнатися дати поїздок. Крім того, можеш зв’язатися за допомогою соцмереж з Дариною (представницею «Гілелю») та з Михайлом (мандріхом від Israel Experts), щоб поставити свої запитання.

Тож якщо маєш єврейське коріння – не гай часу і збирай валізи!

Фото: lifeusvacation.com

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus