Тадж-Махал можуть знести

Taj

Верховний суд Індії поставив уряд перед вибором: відреставрувати, закрити або знести Тадж-Махал.

За понад 350 років мармур мечеті запліснявів і вкрився тріщинами, втім уряд не вживає дієвих заходів для збереження унікального монумента. Індійський суд розкритикував владу, назвавши це «летаргією» у спробах захистити Тадж-Махал від руйнування.

«Ейфелеву вежу щороку відвідують 80 млн чоловік. Це ввосьмеро більше, ніж число відвідувачів Тадж-Махала, при цьому він (мавзолей – ред.) значно красивіший за Ейфелеву вежу, яка виглядає як телевізійна вежа, – сказали судді. – Та через абсолютну апатію чиновників країна упускає можливість привабити значний обсяг іноземної валюти».

Верховний суд направив уряду листа, в якому запропонував три варіанти: закрити Тадж-Махал, зруйнувати або відреставрувати. Також пропонують створити спеціальний комітет зі збереження пам’ятки архітектури.

У травні цього року суд вже доручав уряду вирішити проблему «тривожних змін кольору» мечеті. Білий мармур почав перетворюватися на жовто-коричневий і зелений. Імовірні причини – забруднення, будівництво та вплив комах. Уряд вже закрив тисячі заводів біля Тадж-Махалу, але активісти кажуть, що мармур продовжує змінювати колір.

Тадж-Махал – мавзолей-мечеть в Агрі (Індія), що входить до переліку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Нагадуємо, що ЮНЕСКО охоронятиме дев’ять нових об’єктів.

Фото: unsplash.com.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus