Хелловін або Геловін – це одне з найцікавіших і найзагадковіших свят року. Його коріння сягають глибокої давнини, а сучасні традиції продовжують розвиватися та змінюватися. Давайте розберемося докладніше в історії та особливостях цього свята.
Як повідомляє Studway з посиланням на «Рlitkar», історія Хелловіну починається з кельтського свята Самайн, яке відзначалося 31 жовтня. Для кельтів це був особливий день, коли закінчувалося літо та починалася зима, а також час, коли межа між світом живих і мертвих ставала найтоншою. Вважалося, що в ніч на Самайн духи померлих могли вільно переміщатися по землі. Щоб задобрити їх і захистити себе, кельти запалювали багаття, одягали страшні маски та влаштовували гучні гуляння.
З часом традиції Самайну змінювалися і поширювалися по світу. Сьогодні Хелловін – це яскраве та веселе свято, яке відзначають у багатьох країнах.
– Світильник Джека
Одним з найвідоміших символів Хелловіну є світильник Джека – це гарбуз із вирізаними очима, носом і ротом. Легенда про Джека розповідає про коваля, який обдурив самого диявола та заробив собі місце в пеклі. Однак і там його не прийняли, тому Джеку довелося блукати світом із запаленим вуглиною в ріпі, а пізніше – у гарбузі.
– Костюми
Перевдягання в страшні костюми – невід’ємна частина Хелловіну. Популярними образами є відьми, вампіри, зомбі, монстри та персонажі з фільмів жахів. Але сучасна молодь все частіше обирає більш оригінальні та креативні костюми.
– Традиції
Крім світильників Джека і костюмів, на Хелловін прийнято влаштовувати тематичні вечірки, ходити по домівках і випрошувати солодощі, а також розповідати страшні історії.
Хоча Хелловін – це західне свято, він поступово набирає популярності в Україні. Українці з радістю беруть участь у святкуванні, організовують тематичні вечірки, влаштовують флешмоби та просто весело проводять час.
Нагадаємо, що 17 жовтня свято іменин відзначають Олександри, Антони та Андрії.