Site icon STUDWay

Світ високої моди: що означає та чому лише обрані можуть відноситись до haute couture

Фото - vogue.ua.

Haute Couture – це термін, що стосується виключно високої моди. Він виник у 1800-х роках. Офіційно тільки сертифіковані Fédération française de la couture будинки мають право використовувати цей термін, який означає високий рівень якості та індивідуальний підхід до клієнта.

Як повідомляє «STUDway» з посиланням на «vogue.ua», для того, щоб стати haute couture, бренд повинен відповідати численним вимогам Fédération française de la couture. Перш за все, він повинен мати ательє з не менш, ніж 15-ти співробітниками, які повинні працювати на повний робочий день в Парижі. Крім того, у штаті має бути 20 технічних працівників. Одна з ключових умов – презентація не менше 50 оригінальних зразків у колекції, яку потрібно показувати двічі на рік. Це може бути як денний, так і вечірній одяг, і кожен зразок має бути унікальним.

Технічні вимоги також доволі складні: кожна сукня повинна бути виконана вручну, машинні шви не повинні перевищувати 30%, а декор та оздоблення повинні ґрунтуватися на старовинних традиціях. В світі є всього близько 2000 клієнток haute couture. Ціни на ці ексклюзивні вироби можуть стартувати від 15 000 євро, але деякі унікальні зразки можуть коштувати мільйони. Загалом, haute couture – це не лише мода, а справжнє мистецтво, витвір якого вимагає величезного трудового та творчого зусилля.

Нагадаємо, мо раніше розповідали про те, що потрібно встигнути зробити до того, коли вам буде за 50.

Exit mobile version