У літню мандрівку – у міжнародний табір

літні табори за кордоном

Відпочити і працювати в інтернаціональній команді, познайомитися з місцевою культурою і навіть більше – помандрувати світом. Це можливо у міжнародних літніх волонтерських таборах, осередках веселощів та згуртованості.

Якщо ви ще досі міркуєте, у яку б це подорож вирушити влітку, а ще бажано ж, аби вона була міжнародна, ось вам ідейка міжнародні волонтерські табори. Від п’яти днів до трьох тижнів праці на ваш розсуд у країні на ваш вибір.

Уперше я спробувала волонтерський табір влітку 2011 року. Розташовувався він на околицях Варшави, тривав упродовж двох тижнів і був хорошим стартом для волонтерської діяльності. Обирала я, звісно, табір зовсім не за вподобаною роботою, а за містом та країною. Тоді я мала за мету помандрувати та знайти іноземних товаришів. Що і трапилось: у моєму житті з’явилися плюс три позначки на карті відвіданих міст і плюс вісім людей із різних куточків планети. А безцінний здобутий досвід роботи із неповносправними людьми дуже допоміг у майбутньому. За такою ж програмою я поїхала наступного літа до Естонії. Там робота була виключно інтелектуальна: ми навчали діток 713 років англійської мови. Тобто праця, як бачите, пропонується насправді дуже різна, на будь-який смак, як-то кажуть.міжнародний табір

 

Табір: ким бути, аби потрапити

Набором учасників у міжнародні табори займаються громадські організації, предмет роботи яких міжнародні молодіжні обміни. Їх можна знайти практично у кожному місті України. Організації вимагають одноразового внеску за участь у таборі. Зазвичай він становить від 500 до 1000 грн. (залежно від організації). Їх знайти можна через мережу інтернет або ж за порадами знайомих. Я, скажімо, для обох таборів використовувала львівську організацію UnionForum.

Аби потрапити до міжнародного табору, ви повинні бути віком від 18 до 26 років (до 30 в окремих випадках), мати дійсний закордонний паспорт, бути матеріально спроможним сплатити візовий збір та дорогу до місця табору і, звісно, мати щире бажання взяти участь у міжнародному проекті. Волонтерові забезпечують безкоштовне проживання та харчування. Це робить приймальна країна. Робоча мова у таборах англійська, в окремих випадках у Німеччині ще й німецька, у Франції – французька.

Після зв’язку із організацією вам нададуть доступ до бази літніх таборів, серед яких ви і зможете обрати щось для себе. Ось одна із таких баз тут.

міжнародний табір

 

Реклама

Не зовсім робота

Workcamp у прямому перекладі означає «робочий табір». Проте це визначення не зовсім відповідає суті міжнародних волонтерських таборів. Доречніше їх називати таборами «об’єднання культур, знайомства з країною, запеклих мандрівників, котрі вірять, що праця згуртовує і покращує світ». Із такими ідеалістичними мотивами у конкретному місці у конретний час збираються 515 добровольців. Працювати у таборі зазвичай доводиться 45 годин на деньіз перервою на обід, субота і неділя вихідні.

Для координації волонтерів заздалегідь підбирають лідера, який пояснює, що ми робимо завтра, а чого ми взагалі не робимо. Аби лідер не був формальним, а й моральним, обирають здебільшого із тутешніх осіб. Так, скажімо, у нас була полька Кася, яка знала, де у вільний час можна відпочити, а куди і на вікенд з’їздити.

приготування їжі


Куди мандрувати

За час табору у вас буде мінімум чотири вихідних, тобто два вікенди. Цей час найсприятливіший для мандрівок. Обираючи місце табору, зважайте на його сполучні зв’язки.

Не забувайте, що їдете ви у міжнародну спільноту та в іншу країну, а тому і їжа може бути не така, як ви звикли, і до людей моментами потрібно пристосовуватись. Для участі у таборах важлива відкритість та неконфліктність. Умови життя також бувають не найкомфортнішими, проте про усе це детально розписано в описі до табору.міжнародний табір

Пряма мова. Як це – будувати театр на кораблі у нейтральних водах?

Олег побував у міжнародному таборі у Нідерландах. Це був його перший досвід. Він розповів, як проходила робота і що нового можна здобути у процесі.

Я тепер навіть не уявляю, як ще можна отримати стільки задоволення від подорожі: тут тобі і нова країна, і люди з усього світу, і праця, яку ви робите разом – це теж неймовірний кайф! Жили ми у кемпінгу у Роттердамі, нашою місією було допомагати будувати оперний театр на кораблі, а також їздити країною та повідомляти людей про майбутній концерт.

За два тижні я побачив майже усю країну, отримав друзів у дев’яти країнах світу, працював у морському порту у нейтральних водах, катався на велосипеді у тунелі на глибині 30 м, з’їв два літри арахісового масла, знайшов могилу Євгена Коновальця у Роттердамі, побачив стільки велосипедів, скільки, мабуть, в усій Україні немає, ну і ще довжелезний список всього.

Наша робота була цікава і наприкінці вражала, концерт був присвячений 200-річчю Вагнера. Тут було усе: басейн посеред сцени, вогняний котел, залізниця з локомотивом, величезні замки із дерева, купа світла та інших спецефектів. Насамкінець роботи нас запросили на репетицію опери, бачити це все у дії було незабутньо. Їхав я звідти майже зі сльозами на очах, бо розумів, що друзі, яких знайшов тут із різних куточків планети, не зберуться знову разом уже ніколи. Після завершення я з двома волонтерами поїхав ще й до Бельгії, так як це надзвичайно близько.

Фото автора.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus