Київський суд скасував нову редакцію українського правопису

адміністративний суд 3

Окружний адміністративний суд Києва визнав нову редакцію українського правопису незаконною і скасував її. Позов подала херсонська школярка через можливі складнощі зі ЗНО.

Учениця 7 класу з Херсону сказала, що їй буде важко складати ЗНО, адже частину навчання вона проходила за старим правописом, а частину — за новим.

За словами її адвоката, підставою для позову стало те, що Кабінет міністрів не має права затверджувати будь-який правопис. Цим має займатися спеціальна комісія зі стандарту державної мови, до якої мають входити фахівці, а не політики.

Суд прийняв цю позицію, але його рішення набуде чинності після апеляційного перегляду, якщо уряд подасть апеляцію.

За інформацією ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?», позивачка у справі нібито є сестрою дружини Дмитра Ільченка, який водночас є адвокатом підозрюваного у справі вбивства Катерини Гандзюк Владислава Мангера.

Ільченко заперечує: «Ми наполягаємо на тому, що предметом позову є саме те, що в наказовому порядку було запроваджено норму правопису, який є непритаманним до вживання в Україні. Не кажуть більшість населення «етер» чи «павза».

Нагадаємо, новий український правопис уряд схвалив у травні 2019 року. Він замінив редакцію 1992 року. Нову редакцію розробила Українська національна комісія з питань правопису.

З травня 2019 року, коли нову редакцію оприлюднили на сайті МОН, в усному мовленні та письмі слід використовувати саме її. Мовознавці зазначили, що у новій редакції українського правопису 95% норм залишилися тими ж, що й були у попередній.

Джерело: Hromadske.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus