Study Tours to Poland: подорожувати, вчитися і пізнавати

warsaw2

Поїхати безкоштовно за кордон на 2 тижні, познайомитися з людьми з різних країн, зруйнувати нав’язані медіа стереотипи і стерти всі кордони, які живуть у нашій голові – це про Study Tours to Poland.

Study Tours to Poland – мій перший must do після повноліття

В очікуванні повноліття люди мріють про різне: про перший законно куплений алкоголь, легальне проникнення на вечірки у нічні клуби та безтурботне самостійне життя. Я чекала на свої 18 з однієї причини – настав час неймовірних студентських можливостей.

Study Tours to Poland (STP) – це програма Польсько-американського фонду свободи, у межах якої організовуються навчальні візити до Польщі для жителів зі Східної Європи, Південного Кавказу і Центральної Азії. Ця програма передбачена не тільки для студентів, а й для професіоналів різних галузей і спеціальностей. Проте я переконана, що студентство – найкращий час для таких мандрівок.

Нові друзі, неформальна освіта, цікаві лекції та екскурсії, вечірки з іноземцями – хіба ти зміг/змогла би від цього відмовитися? Я теж не змогла, тому коли побачила оголошення про набір – одразу почала готувати документи.

Реклама

Окей, Google, як підготувати документи за один день?

Я побачила анонс в останній день перед дедлайном. Зібрати всі документи за 24 години – божевільна ідея, але mission is possible.

Документи, які потрібні для участі у програмі:

  • Скан закордонного паспорту – щоб організатори переконалися, що він у тебе є.
  • Скан залікової книжки за останні два семестри: успішність в університеті – один із критеріїв відбору, але точно не основний.
  • Рекомендаційний лист – його автором може бути викладач, науковий керівник чи голова громадської організації. Проте перевагу віддають тим кандидатам, рекомендаційний лист яких дає змогу оцінити їхню соціальну активність і роботу в громадському секторі, не пов’язану з науковою чи університетською діяльністю, адже про успішність можна зробити висновок із залікової книжки.
  • Аплікаційна форма – її можна заповнити на сайті. Вона складається з мотиваційного листа і питань, які допоможуть зрозуміти організаторам, для чого тобі ця програма і як ти будеш використовувати набутий досвід. Заповнюючи інформацію про себе, не забудь вказати досвід волонтерства й участі у соціальних проєктах, адже це дуже цінується за кордоном.

Набір на весняні візити відбувається наприкінці грудня – на початку січня, на осінні візити – наприкінці червня – на початку липня.

А де ми будемо спати? А що ми будемо їсти?

Близько місяця очікування – і мені прийшов мій «лист щастя». Ти не можеш самостійно обрати місто для візиту, тому для учасників це завжди сюрприз. Моя точка призначення – Лодзь.

Програма передбачає часткове відшкодування коштів за проїзд, а також організатори забезпечують учасників помешканням у хостелі та 3-разовим харчуванням.

Нашу групу поселили в молодіжному хостелі, де, окрім нас, завжди було багато молоді з різних країн. Хороші сусіди – запорука веселого життя під час візиту, тому вже на 2-й день нашого перебування в Польщі ми випадково опинилися на дні народження хлопця з Туреччини.

Сніданок і вечеря зазвичай відбувалися в хостелі, а обідали ми в місцевому ресторані. Голодним(-ою) ти точно не будеш, тому можеш не змушувати свою маму хвилюватися. З такими порціями за 10 днів можна і розтовстіти.

warsaw

День для навчання, а ніч для розваг

У добі всього 24 години, а у тебе тільки 10 днів, щоб вивчити місто, відвідати всі цікаві місця, потусити у польському клубі до ранку та ще й при цьому встигати вчитися і не спізнюватися на ранкові зустрічі.

Навчальна програма STP – це тобі не нудні лекції в універі. Щороку основна тематика змінюється, але будь-який візит передбачає зустрічі з лідерами публічного життя, представниками наукових середовищ, візити до державних установ, інтерактивні тренінги, прогулянки містом, квести, екскурсії до музеїв і знайомство з місцевими активістами й волонтерами.

Програма залежить від організації, що приймає, але часу на відпочинок майже немає. Усе що тобі залишається – споглядати вечірнє місто і насолоджуватися його нічним життям.

Хто створює атмосферу?

Люди – це завжди основа будь-якої програми. Умотивовані організатори, круті волонтери і яскраві учасники – проста формула справжньої STP-команди.

Учасники приїжджають з України, Білорусі, Молдови і Росії. Спочатку тебе лякають стереотипи, ти не хочеш зачіпати політичні теми й уникати незручних запитань. Але із часом усі бар’єри зникають, і ви вже разом співаєте пісні Цоя, і ти вчиш своїх нових друзів вимовляти слово «паляниця».

Основна мова програми – російська, проте вже на 3-й день ти починаєш розуміти польську без перекладача, хлопець із Москви наспівує пісні українською, а будь-яке незрозуміле слово завжди можна пояснити англійською.

Такі програми – це повноцінне мікрожиття в іншій країні, за новим для тебе розпорядком дня, з незнайомими тобі людьми, з якими за 10 днів програми встигаєш подружитися, посваритися, помиритися і знову стати найкращими друзями.

Study Tour to Poland – чудова нагода для першої міжнародної програми. Навіть якщо ти їхатимеш туди зі страхом і низкою стереотипів, назад повернешся тільки з хорошими враженнями і яскравими спогадами. Мушу попередити, що після завершення програми можна не стримати сліз, бо прощатися зовсім не хочеться.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus