Студентський каучсерфінг: досвід, спілкування, враження

каучсерф

У студентах зазвичай поєднуються 2 речі: нестримна жага до подорожей і перманентно обмежений фінансовий капітал. Здебільшого це стипендія, невелика допомога з боку батьків і незначний підробіток парт-тайм, якщо пощастить. В умовах економічної кризи своїми фінансами стало розпоряджатися ще важче.

Проте завжди є варіанти, які дозволяють зекономити. «Студвей» часто розповідає про бюджетні подорожі та інші лайфхаки. Один із таких – каучсерфінг – можливість безкоштовно переночувати в іншій країні. Варто лише попередньо домовитися з господарем будинку, що він прийме гостей-незнайомців на кілька днів.

Уперше ідея каучсерфінгу зародилась у 1999 році. Тоді американець Кейсі Фентон планував свою подорож до Ісландії та шукав бюджетні варіанти. Вдалося придбати дешеві квитки на літак, але питання з житлом залишалося відкритим. Юнак тоді написав листа із проханням заночувати у когось і розіслав 1 500 екземплярів ісландським студентам. Отримав загалом аж 50 позитивних відповідей. Повернувшись із вдалої мандрівки, Фентон почав працювати над розробкою ідеї онлайн-платформи, яка б допомагала людям контактувати завдяки безкоштовному хостингу.

Сьогодні мережа налічує кілька мільйонів людей з усього світу. Більше того, в неї з’явилися внутрішньонаціональні аналоги, які допомагають людям відвідувати куточки власної країни. Є окремий український каучсерфінг, а є виключно студентський каучсерф, фундатори якого − студенти столичних вишів.

«Студвей» поспілкувався із затятими каучсерферами та дізнався про переваги та ризики таких подорожей.

Експерти:

Дмитро Чепурний − студент-культуролог, КНУ імені Т. Шевченка, співзасновник мережі «Студентський каучсерфінг» в Україні.

че

«Студентський каучсерфінг» − це так би мовити філіал великого міжнародного проекту. Початкова ідея − об’єднати студентів одного вишу, аби вони почали більше подорожувати. У підсумку це вийшло на всеукраїнський рівень, проект став популярним. Студенти почали спілкуватися між собою, запрошувати один одного до себе додому.

Жодного зв’язку з Couchsurfing.com ми не маємо, проте співпрацюємо з багатьма цікавими проектами (як-от автостоп-квести, організовані КПІ). Створюючи такий ресурс, ми, звісно, хотіли використовувати його самі. Та проект увесь час удосконалюється, розширює зв’язки. Люди використовують його, аби знайти попутників, знайти, де зупинитись. Уже навіть є підписники з Європи.

Поки що це просто група Вконтакті, але невідомо, у що це незабаром перетвориться. Я сподіваюся, що проект буде розвиватися, що молодь усе більше подорожуватиме країною. Тоді вважатимемо, що наша ціль досягнута».

Вокс-поп:

Ніна Ліщук – мандрівниця, фотограф

ніна

«Зазвичай, аби знайти житло, потрібно написати плюс-мінус 10 листів. Подивитися профілі людей, яким ти пишеш, зрозуміти, чи є у вас спільні інтереси. Кожному треба писати індивідуальний лист: показати, що вам дійсно буде цікаво поспілкуватися. Люди, які надають місце для ночівлі, часто роблять це заради цікавого спілкування.

Каучсерфінг добре працює у великих містах. У мене був досвід у Відні. Маленькі міста зазвичай мають менше пропозицій. Плюси очевидні. Проте є й мінуси – страх, у кого ти житимеш, особливо для дівчини. Потрібно уважно дивитися, кому ти пишеш, читати відгуки. Треба також пам’ятати правила етикету та писати об’єктивні відгуки тому, хто надав нічліг. Ця інформація потім буде дуже корисною. Для мене нормально привезти якийсь невеличкий подарунок для людини, яка тебе приймає, аби їй було приємно».

Богдан Мартовський – каучсерфер, НПУ імені М. Драгоманова, майбутній вчитель фізики.

мартовський

«Коли я вперше спробував використати каучсерфінг і зареєструвався на сайті, то в мене не було відгуків, мені побоювалися надавати житло. Але буквально за 2 дні відписали люди, які погодилися. Це було в Гомелі та Мінську, згодом – у Петербурзі. Коли в тебе з’являються відгуки, люди погоджуються більш охоче.

Але каучсерфінг − це не просто житло. Це спілкування, прогулянки з людьми, які живуть в тому місті. Коли ви пишете «доброго дня, чи можете надати місце тоді-то», вам навряд нададуть житло. Покажіть, що ви читали профіль людини, що вам буде цікаво проводити з нею час. Тоді все буде добре».

Мандрівники з досвідом переконують, що нічого страшного в каучсерфінгу немає. Навпаки – це можливість поспілкуватися з мешканцями іншої країни. Це безкоштовні екскурсії від місцевих і завжди нестандартні враження. Подорожуйте. «Студвей» рекомендує.

Фото: соцмережі.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus