Студентське місто Тарту й Естонський університет природничих наук

фото  1

У квітні «Студвей» побував у Естонії та привіз вам багато цікавого. Для початку розповідаємо про прекрасне студентське місто Тарту й Естонський університет природничих наук. А вже найближчим часом – про Балтійську школу кінематографу та ЗМІ Талліннського університету, а також про Mektory – частину Талліннського технічного університету, інноваційний і бізнес-центр, який дає безліч можливостей для студентів. Але про все по-порядку.

Читайте також:

Фото місто 1

Фото місто 2

ФОто місто 3Почнемо з Тарту – це невелике місто, але дуже студентське: зі 100 тис. жителів – 14 тис. студенти, з них 2 тис. – іноземці.

Фото 2 фонтан

ФОТО 3 містСтуденти в Тарту жартують, що ти не один із них, якщо не пройшовся по каркасу мосту (що дуже небезпечно), не скупався у фонтані та не зайнявся сексом у бібліотеці. Перше – щоб студенти хоча б раз дійшли від гуртожитку до університету, друге – щоб хоч раз помилися і третє – побували в бібліотеці.

Фото 4Pirogof – найпопулярніший бар серед викладачів. Вони часто зустрічаються там зі студентами за келихом пива. Узагалі в Тарту дуже розвинена «культура алкоголю». Наприклад, регулярно проходять специфічні конференції: спочатку учасники читають доповіді, далі випивають із викладачами та врешті вирушають до сауни. Естонці, як і фіни, вважають: хто не роздягався в сауні – той не був у сауні.

І так, про всяк випадок: щочетверга о 19:30 проводиться спільна сауна для професорів університету.

Естонський університет природничих наук.

Естонський університет природничих наук

Професор Тімо Кікас розповідає про два університетські проекти, пов’язані з біопаливом.

Професор Тімо Кікас розповідає про два університетські проекти, пов’язані з біопаливом

Щодо першого проекту: найпопулярніше джерело палива – горючі корисні копалини, але це шкідливо для екології, тому університет шукає відновлювальні джерела енергії. Наразі вони використовують біомасу, зокрема деревину. А щоб пришвидшити процес її розкладу, в університеті вигадали унікальний спосіб, схожий за принципом на так званий «нітрогеновий вибух». Нітроген у клітинах біомаси (деревини) піддають тиску, він починає бурхливо виділятися, знищує клітини й дерево розкладається набагато швидше.

фото 10Другий проект – фотобіореактор, що використовує енергію світла для культивування мікроводоростей. Чому це важливо? Мікроводорості мають чимало корисних застосувань і саме вони виділяють найбільше кисню на планеті.

По-перше, з водоростей можна виробляти біопаливо – в університеті їх вважають майбутнім енергетики. По-друге, з окремих видів водоростей (наприклад, зі спіруліни), можна виділяти різноманітні корисні речовини – жирні кислоти, пігменти, білки. Вони використовуються в харчовій і фармацевтичній індустрії.

фото 11Ще одна безумовна перевага мікроводоростей – вони фільтрують вуглекислий газ, концентрація якого в повітрі за кілька десятків років зросла практично вдвічі.

Зазвичай такі проекти – дипломна робота магістрів. Легші проекти віддають бакалаврам. За процесом наглядають докторанти та працівники університету.

фото 12Науковці тут уміють розважатися. В одній із лабораторій стоїть самогонний апарат, який регулярно використовують за призначенням. Професор Тімо Кікас розповідає: щороку в них проходить так звана «Ніч науковців». Місцеві можуть прийти до університету, де їх пригощатимуть самогоном власного виробництва.

фото 13Більше того, вони навіть виробляють свої настійки, наприклад, на корі дуба. Ми спробували і.. нам дуже сподобалося!

фото 14

фото 15

фото 16Студенти університету також готуються до змагань Pneumobil-2017, що проходять в Угорщині. На змаганнях компанія Aventics шукає талановитих інженерів і цікаві технологічні рішення – такий собі хедхантінг.

фото 17Студенти Естонського університету природничих наук самостійно конструюють гоночні авто (пневмобілі), які їздять за допомогою спресованого повітря. У змаганнях вони беруть участь уже вчетверте – минулоріч естонці посіли перше та друге місця. Наразі вже сконструйовано вісім автомобілів, цього року три з них поїде до Угорщини.

фото 18Над пневмобілями працюють студенти з різних курсів – від бакалаврів до магістрів. За бажання долучитися може будь-хто. Для частини студентів це ще й дипломний проект, із яким вони закінчать магістратуру.

Сподіваємося, побачене надихнуло вас так само, як і нас. Наступні фоторепортажі очікуйте вже найближчим часом, нам є чим вас здивувати!

Фото: Наталія Судакова.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus