Студентів НПУ імені Драгоманова кличуть на молебень замість пар (оновлено)

22089981_1296337553811805_7879461021817696918_n

Студентів Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова у п’ятницю, 29 вересня, кличуть на урочистий молебень.

У дописі на сторінці вишу у Facebook йдеться: «Шановні Драгоманівці! Запрошуємо Вас на урочистий молебень з нагоди професійного свята усіх освітян – Дня працівників освіти, який очолить Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Подія відбудеться 29 вересня о 9.00 (загальний збір о 8.45 біля собору) у Володимирському кафедральному соборі м. Києва (загальний збір о 8.45 біля собору)». Аналогічне повідомлення розмістили на сайті університету.

Сергій Зайченко, випускник НПУ, колишній голова Студради, у своєму дописі у Facebook зазначив: «Реальність така, що завтра студентів найбільшого педагогічного університету країни адмінка зганяє замість пар на православну молитву. Це студентів того університету, який мав стати локомотивом реформи освіти. Який мав готувати вчителів, що відповідають вимогам часу, що мислять критично і креативно. Вчителі «майбутнього» завтра весь ранок будуть слухати дядьку, закутаного у червону ковдру із позолоченими цяцьками на шиї. А коли назріє скандал, прес-служба скаже, що їх не так зрозуміли. Що, звичайно, молитва була не обов’язкова. Скаже, що це було непорозуміння.

Така ситуація повторюється в НПУ Драгоманова кожного року. І буде повторюватись далі. Бо НПУ – старий університет. Не за віком, а за ідеологією. І він буде вчити по-старому. Наче для нього нічого не змінилось з 90-х. Бо для нього дійсно нічого не змінилось. Але має змінитись».

Ірина Сокур, голова Студентської ради НПУ, розповіла «Студвею»: «Студенти завтра на молебень не йдуть. Вони наголошують, що обурені цим. Кажуть про те, що їх змушують зробити це для картинки».

Сьогодні, 29 вересня, деякі студенти прийшли на молебень з плакатами: «Мене змусили прийти сюди замість пар» на спині. Студентська рада НПУ у дописі на своїй сторінці у Facebook заявила: «#твоястудрада не проти анонсування молебеню чи, тим більше, його проведення. Просто #НПУстудзахист вкотре хоче тобі нагадати, що відвідування подібних заходів – справа виключно добровільна. А проведення таких «позааудиторних» занять – турбота виключно адміністрації та викладачів. Якщо виникатимуть проблеми з цього приводу – повідомляйте нам. До речі, молебень проведе патріарх Філарет – член наглядової ради нашого Університету».

ОНОВЛЕНО. Також сьогодні на сторінці НПУ імені Драгоманова у Facebook з’явилися фото наказу про організацію добровільного загальноуніверситетського заходу “Урочистий молебень”. Документ датований 27 вересня 2017 року.

Поліна Горлач, студентка магістратури НПУ імені Драгоманова, ділиться спогадами зі «Студвеєм»: «Починаючи з першого курсу, нам щороку говорили ходити на різні заходи від адміністрації університету. Одним з них був молебень. І не тільки до Дня вчителя – вони були періодичні. Я жодного разу там не була. Здебільшого туди ходили першокурсники. Вони ж лише місяць як «самостійні», але їх постійно страхають, що подзвонять батькам, що вони прогуляють пари(на моїй пам’яті дійсно дзвонили). Деякі студенти, говорили мені, що викладачі обіцяли додати їм бали, поставити додаткові оцінки за відвідини. Просили старост складати списки. А потім відмічали. І дійсно додавали бали».

Нагадаємо, що у НПУ відбувся мітинг.

Фото: facebook.com

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus