Студентів КПІ ошукали на 320 000 грн.

Головний_корпус_КПІ

18 вересня спливав термін, впродовж якого ректори вищих навчальних закладів України повинні були подати в Міністерство освіти документи про діяльність органів студентського самоврядування. Звіт мав містити інформацію про функціонуючі органи студентського самоврядування та їх голів, перелік представників ОСС вишу й найцікавіше – довідки про виділення 0,5% з бюджету КПІ на роботу ОСС і забезпечення їх необхідною оргтехнікою.

Аби перевірити, наскільки правдиву інформацію подали керівники університетів, «Чисті виші» запустили флешмоб #перевірректора, в рамках якого члени ОСС банально співставили дані. Першими це зробили студенти Київського політехнічного університету й одразу натрапили на інтригу – виш інформує міністерство, що витратив на розвиток студентства на 320 000 грн. більше, ніж виплатив насправді. Учасник флешмобу Дмитро Афанасьєв розповів, що ще цікавого їм вдалося дізнатися.

«Згідно зі звітом адміністрації, на ОСС цього року виділили 318 000 грн., хоча реально видано було 70 500», – зазначає Дмитро.

Загалом за 2015 рік органи студентського самоврядування отримали та реалізували менше коштів, аніж зазначалось у відповіді адміністрації, що надіслали в МОН. На практиці за 9 місяців поточного року Студентська рада використала тільки 70 400 грн. із тих 393 000, які мала отримати на власний розвиток.

На запит Афанасьєва в адміністрації КПІ відповіли, що нібито в зазначену в документі суму входить і оплата комунальних послуг. Однак Дмитро стверджує, що ці витрати рахують окремо, і вже звернувся за консультацією до юристів.

флешмоб

«Витрати на студентське самоврядування не є окремою статтею бюджету КПІ,  а розраховуються «по факту».

Вони не прописані в бюджеті НТУУ «КПІ» окремо, а розраховуються щороку заново – піввідсотка від надходжень від студентських виплат за навчання. За цим розрахунком, сума, яка має бути витрачена на діяльність ОСС у 2015 році, складає 317 932,50 грн.

Фінансування ОСС в КПІ в рази менше, ніж у західних політехніках, але навіть ці кошти ніколи не вдається отримати швидко і без перешкод.

Активіст звертає увагу і на інші проблеми, пов’язані з фінансуванням ОСС у виші. За його словами, Студентська рада ніколи не отримує гроші готівкою, адже адміністрація самостійно оплачує заявлені витрати. Але часто ця процедура розтягується на декілька місяців. Тому ОСС нерідко змушені звертатися до зовнішніх спонсорів із проханням про допомогу.

Афанасьєв стверджує, що в порівнянні, наприклад, з Варшавською політехнікою, де на роботу ОСС виділяється 1% коштів університетського бюджету, фінансування Студентської ради в КПІ є недостатнім. Але навіть гарантовану законом частку ОСС ніколи не отримують повністю, адже адміністрація завжди знаходить «важливіші» статті для видатків. Цього року Студентська рада має намір повністю реалізувати кошти, передбачені на її діяльність, розподіляючи їх між всеуніверситетською та факультетськими радами.

За інформацією, отриманою від студентів багатьох ВНЗ, часто органам студентського самоврядування буває надзвичайно складно отримати свої кошти. Фінансові махінації зі студентськими грошима можуть виявитися ланкою великих корупційних схем.

«Чисті виші» закликають кожного з вас перевірити свого ректора і не дати себе ошукати! Не будьте байдужими, беріть участь у #перевірректора!

Фото:

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus