Студенти та трудовий колектив НМУ імені О. Богомольця оголосили безстроковий страйк

pexels-photo-263370

Студенти та трудовий колектив Національного медичного університету імені О.О. Богомольця оголосили безстроковий страйк.

ОНОВЛЮЄТЬСЯ

З’явилася позиція Української асоціації студентів щодо ситуації у НМУ імені О. Богомольця. Організація стурбована призупиненням навчання в НМУ Богомольця і закликає представників обох інституцій обговорити це питання та вийти з кризової ситуації з найменшими втратами для усіх сторін конфлікту, зокрема студентства.

На сайті вишу опублікували звернення до студентів та співробітників НМУ імені О.О. Богомольця від імені страйкового комітету та навчально методичного відділу. У ньому йдеться про те, що вся академічна спільнота НМУ сподівається на найшвидше врегулювання ситуації, що склалася та відновлення навчального процесу. Матеріал за пропущені дні буде розглянуто під час наступних лекцій та практичних (семінарських) занять без процедури відпрацювань, що буде врегульовано відповідним наказом.

На Фейсбук-сторінці «Слідство.Інфо» з’явилася інформація про те, що «жорстоко побили журналіста Олега Яценка, який знімав документальний фільм про «страйк» в медуніверситеті Богомольця. За словами студентки Катерини Павловської, він спитав так званої охорони одного із незаконно забарикадованого корпусу вишу, як потрапити в університет і чому занять досі немає. Охорона затягла його в приміщення через вікно і почала бити ногами. На вимогу активістів та студентів припинити побиття – закрила вікно шторами. Навіть прибуття екіпажу поліції не зупинило знущання, Яценка продовжували безжально бити. Хлопця протримали в приміщенні близько 40 хвилин, забрали всі документи та розчавили окуляри».

Сьогодні, 27 лютого, відбулося засідання Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я.

5 пунктів рішення з Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я:

1. Звернутися до прем‘єр- міністра з листом, щоб проінформувати про критичну ситуацію між МОЗ і НМУ для припинення страйку і відновлення педагогічного процесу в НМУ.

2. Звернутися до прем’єр- міністра, який є вищим органом над МОЗ, аби скасувати весь наказ або тільки один пункт про відсторонення ректора від своїх обов’язків і призначення в.о. Захараша.

3. Перевірити законність існування та функціювання Центру тестування

4. Звернутися до прем‘єр-міністра, щоб він спонукав назначення дати КРОК-1 для стоматологів.

5. Створення міжвідомчої комісії з МОЗ, МОН + депутати для розслідування господарчого питання з Центром тестування.

ОНОВЛЕНО

На завтра, 27 лютого, заплановані парламентські слухання стосовно страйку у НМУ.

На Фейсбук-сторінці страйккомітету вишу з’явилася інформація про те, що група невідомих осіб в балаклавах та одязі військового зразка чатує на виході з фізико-хімічного корпусу з погрозливими жестами та вигуками, цим самим фактично погрозливо заблокувавши вихід для частини членів страйккомітету.

Студенти, які були в корпусі, викликали поліцію. Перед її прибуттям невідомі поспішно покинули територію корпусів НМУ. Як повідомили представники охорони корпусів, які були на території – невідомі викрикували: «Відстоїмо МОЗ», «Ганьба НМУ» та «Привіт від ЛІНЧА». Поліція зібравши покази поїхала, представники страйккому змогли покинути будівлі корпусів.

Студенти НМУ імені О.О. Богомольця висловили свою позицію щодо блокування корпусів вишу. Не всі підтримують страйк.

Тим часом студпарламент НМУ на своєму телеграм-каналі спростовує численні фейки щодо страйку, зокрема, щодо мирної ходи, яка начебто мала початися сьогодні о 20:00, а також щодо акції непокори біля Адміністрації Президента. Такі повідомлення студпарламент просить вважати неправдивими.

Про оголошення страйку йдеться на Фейсбук-сторінці вишу. Також про це повідомлено і на сайті університету. Щодо причин, то «страйк оголошено у зв’язку з безпрецедентним брутальним та незаконним втручанням керівництва Міністерства охорони здоров’я України в незалежність та самоврядність НМУ імені О.О. Богомольця, що є грубим порушенням частини 3 ст. 2 Закону України «Про вищу освіту», Конституції України та інших актів законодавства, що гарантують автономію вищих навчальних закладів в Україні».

«Трудовий колектив НМУ імені О.О. Богомольця наголошує, що право обирати керівництво університету належить виключно трудовому колективу вишу.

Студенти та працівники університету заявляють, що такі дешеві маніпуляції та неприкритий тиск зі сторони керівництва МОЗ є неприйнятним. Часи тоталітарного державного управління вишами залишились в комуністичному минулому. Порушення закону, корумпована діяльність керівництва МОЗ плюндрує демократичні принципи, які є запорукою успішного майбутнього української держави.

Тому, починаючи з понеділка 26 лютого 2018 року навчальний процес та наукова діяльність в НМУ імені О.О. Богомольця повністю зупиняються на невизначений час, а всі приміщення Університету будуть недоступними для відвідувачів за винятком приміщень клінік, де лікуються пацієнти. Право на страйк закріплено статтею 44 Конституції України та статтею 4 Європейської соціальної хартії.

Страйк оголошено страйкомом, до якого увійшли зі сторони студентства представники Студентського парламенту Університету, Студентської ГО «Студентська довіра», студентський профком, та студентський актив. Зі сторони трудового колективу НМУ імені О.О. Богомольця декани та проректори, профспілковий комітет університету».

Також уже з’явилася реакція на страйк МОЗу. Міністерство опублікувало реакцію на своїй сторінці у Фейсбуці. Відомство закликає не допустити зриву навчального процесу у виші.

Страйк-комітет вишу уже створив власну сторінку у Фейсбуці.

Нагадаємо, що Центр тестування оприлюднив відео розмови з проректором НМУ імені О. Богомольця.

Ми продовжуємо стежити за ситуацією та інформуватимемо вас про усі найсвіжіші новини.

Фото: pexels.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus