Студенти протестують проти незалежного іспиту з медицини

student

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун прокоментувала необхідність екзамену IFOM для поширення якісної медичної освіти в Україні.

IFOM або International Foundations of Medicine – це незалежний іспит з Міжнародних основ медицини. Він розробляється експертною комісією, яка є єдиною для всіх країн-учасників цього екзамену. IFOM охоплює питання внутрішньої медицини, хірургії, педіатрії, психіатрії, акушерства та гінекології.

1 липня мав відбутися перший подібний екзамен у Харківському національному університеті ім. Каразіна, але замість складання іспиту близько 600 студентів вийшли на бойкот. Вони стверджують, що питання екзамену не відповідають програмі українських ЗВО. Їх підтримали студенти зі Львова, Одеси, Запоріжжя, Ужгорода й Івано-Франківська.

Уляна Супрун також прокоментувала ситуацію з бойкотом: «Цей іспит не є якимось “експериментом” чи “формою знущання” над студентами. Це – повністю справедливий іспит. Коли ми говоримо про справедливий іспит, маємо на увазі, що він повністю нівелює можливість купити диплом, домовитися за здачу чи будь-яким чином маніпулювати результатами іспиту. Через це маємо шалений спротив від людей “старої системи”, що наживалися на недосконалості медичної освіти, прагнуть зберегти статус кво та всіляко протидіють змінам».

Студенти, які наразі не склали іспит, мають ще одну спробу в серпні. Якщо вони його не складуть і вдруге, їх відрахують з навчального закладу.

Нагадаємо, що з 1 липня відкрили реєстрація електронних кабінетів для абітурієнтів.

Фото: unsplash

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus