До команди засновників та разробників проекту увійшли четверо хлопців – Дмитро Кузьменко, студент Інституту енергозбереження та енергоменеджменту Михайло Кольцов, студент факультету прикладної математики Антон Тіменко, студент факультету інформатики та обчислюваної техніки Антон Юраш.
Ідея боту виникла після участі у відкритому ІТ-чемпіонаті для молоді GoldenByte. Як розповів «Студвею» Дмитро, хлопці виокремили ряд актуальних питань і дійшли висновку: наразі одною з головних є проблема зарядки гаджетів. Тоді й виникла ідея створити бота, що шукатиме розетки. Натхненником роботи став друг Дмитра – Ігор Хрипченко, що свого часу написав карту публічних розеток Києва.
Створену мапу навесні 2016-го студенти «пересадили» на бот у Telegram. Після цього робота над проектом призупинилася. Звернувшись до одного з творців «КПІ hub» Антона Тіменка з питанням щодо можливості створення швидкого й функціонального бота, хлопці отримали ствердну відповідь, залучили до роботи ще одного студента – Антона Юраша, який створив усю архітектуру Rozetkera, – й продовжили працювати.
Особливість бота полягає в тому, що він напряму пов’язаний із користувачем. Останній може не тільки знайти таку потрібну розетку, а й самостійно додати її. Дмитро Кузьменко додає: «Додавання розетки займає менше хвилини. Хтось зможе підключитися до неї і ось ви зробили добро незнайомцеві. Людяність – у першу чергу. І є меседж усім користувачам «Розеткера»: якщо в вашому місті чи районі нема позначки найближчої розетки, не лінуйтесь і додавайте».
Мета створення бота не є комерційною. У майбутньому він стане хорошим інструментом для різноманітних закладів. Таким чином студенти хочуть надати мешканцям Києва максимальну кількість асистентів для різних сфер життя та розвинути smart-іфраструктуру.
Пізніше хлопці планують продовжувати роботу над створенням ботів, однак з ідеями ще не визначилися – хочеться створити справді корисний продукт. До прикладу, Дмитро пропонує розробити бота для пошуку романтичних місць, електронних черг чи для автомобілістів.
Нагадаємо, раніше студенти КНУ ім. Т.Шевченка створили додаток Type&Hide.
Фото: Дмитро Кузьменко/pexels.com
Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.