Студенти НаУКМА протестують проти сексизму в університеті

наукма

14 червня студенти Національного університету «Києво-Могилянська академія» організували акцію проти насилля. Захід мав на меті мирну ініціативу, однак з невідомої причини його перебігу завадила поява «тітушок», які зашкодили вільному пересуванню студентів.

Невідомі зробили на території вишу так званий коридор. Продовжувати акцію студентам завадили. Один із викладачів університету – Олексій Курінний – висловив підтримку на припинення мітингу. Сам викладач неодноразово розповідав студенткам анекдоти інтимного характеру та розмовляв із ними у відповідній манері.

Раніше викладач опублікував на своїй сторінці в соцмережі Facebook запис про прийняття заліку в студентів НаУКМА. У ньому йдеться: «Прийняв нарешті заліки у 3-х груп студентів. Успішно витримав випробування міні-спідницями…. Ну, не звабиш мене ось таким! Аж раптом – побачив студенточку із пірсингами…кількома…. Так ледь не втримавсь аби не поставити по додатковому балу за кожен із пірсів (7 балів) ;) Але – не поставив.. Я ж принциповий викладач! Попри веснуууу…..»

курінний1
курінний3 (1)
Цей запис став приводом для продовження акції. Нині студенти виступають проти сексизму та його проявів у вищих навчальних закладах. 15 червня активісти прийшли на територію вишу, щоб отримати відповідь на розгін учорашнього мітингу невідомими та почути реакцію щодо поведінки Олексія Курінного.

Організатор акції, студентка факультету гуманітарних наук Любов Галан розповіла «Студвею»: «Я думаю, що протест викликав мій пост про тітушок. Тому я й створила зустріч. Це була зустріч для діалогу. Дуже приємно, що прийшло багато людей і вдалося отримати якісь коментарі від адміністрації».

протест
Дівчина також поділилася: «У випадку з ситуацією 14 червня мене зачіпає найбільше запрошення для “захисту Курінного” молодиків, які без проблем зайшли на територію університету. Які погрожували активісткам. Для мене це неприйнятно. Будь-яка людина має право на мирний протест і захист свого зібрання. Ця можливість у стінах Могилянки завжди була нашою перевагою у порівнянні з іншими університетами. Через провокацію одного з викладачів ситуація порушилася. І ми вийшли, щоб сказати “ні” залякуванням у нас вдома. Ми відкриті до осіб з різними думками, а особливо для активістів (-ок), які займаються дуже “чутливими” проблемами в університеті. Важливо не боятися говорити про ці проблеми, не намагатися вирішити все насильством, притягуючи за вуха якісь ідеологічні звинування».

Від імені адміністрації університету на зустрічі виступив керівник відділу по роботі зі студентами Юрій Глигало. Президент НаУКМА Андрій Мелешевич досі не надав офіційного коментаря. Студентам пообіцяли обговорити всю ситуацію на засіданні студентської колегії.

Вказану пропозицію студенти прокоментували таким чином: від одного факультету може виступити одна людина, а отже – представник одної статі. Активістам пообіцяли забезпечити можливість наявності на засіданні двох студентів із кожного підрозділу, котрі представлятимуть обидві статі.

протест2
Студенти також збирають підписи для офіційного звернення Президенту Національного університету «Києво-Могилянська академія» А. Мелешевичу та чекають на зустріч із ним 16 червня.

1
2
3
Upd. 16 червня о 13:00 студенти також планують провести мистецьку акцію «Дозволь мені мати особистий простір». Захід стане відповіддю на толерування адміністрацією нападу на свободу слова та свободу самовираження в межах університетського простору. Інсталяція з коробок у людський зріст на другому плацу є ключовою складовою акції.

Фото: primetour.ua/Любов Галан/VECTOR.media/Дана Муравська

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus