Студент НаУКМА домігся демонтажу кіоска

Snimok-e`krana-2017-09-13-v-12.11.18-e1505295627472

Студент філософського факультету Національного університету «Києво-Могилянська академія» самостійно домігся демонтажу кіоску поблизу одного із навчальних корпусів.

МАФ затуляв прохід по тротуару на розі вулиць Григорія Сковороди та Набережно-Хрещатицької протягом кількох років. Він тривалий час викликав незадоволення студентів та викладачів, які змушені були обходити його по проїжджій частині.

Микола Рибитва, студент Факультету гуманітарних наук, спеціальності філософія НаУКМА не побоявся сам-на-сам поборотися із системою. Свій досвід він описав у Facebook: «Якщо ви вирішили боротися з нахабно встановленим МАФом, методологія дій така:

1) Перш за все, необхідно дізнатися, чи встановлений МАФ, що заважає проходу, законно, тобто має відповідні документи, чи самовільно, тобто жодних документів не має. Для цього можна залишити звернення на сайті 1551 або ж подивтися інформації самостійно на сайті містобудівного кадастру.

2) Якщо виявиться, що МАФ документів не має, значить він підлягає демонтажу. Усе, що вам потрібно далі – надіслати лист-звернення на адресу Головного управління контролю за благоустроєм, яке здійснює демонтаж.
Якщо ж виявилося, що МАФ, незважаючи на порушення, встановлений на законних підставах, має укладений договір пайової участі та інформаційний талон, то боротьба триває і варто перейти до наступних пунктів.

3) «Законно» встановлений МАФ, тобто МАФ із згаданими вище документами, можна перенести або демонтувати лише в один спосіб: рішенням Комісії з питань тимчасових споруд, що працює при Департаменті містобудування. Тому вам потрібно добитися, аби питання щодо вашого МАФу винесли на цю Комісію. Зробити це може або районна адміністрація, або Департамент містобудування. Тому починайте в буквальному сенсі штурмувати їх листами-скаргами на те, що МАФ заважає вільному проходові. Чим більше листів – тим краще.

Я надсилав скарги на МАФ і в райадмністрацію, і в Департамент, і в КМДА (остання передає ваші заяви в райадміністрацію та департамент, але вже своїм дорученням). Урешті-решт, з огляду «на велику кількість скарг на те, що МАФ заважає проходу», хоча всі скарги були моїми, районна адміністрація звернулася до Комісії, і після кількох таких звернень це питання не неї винесли. На засідання комісії довелося чекати кілька місяців.

4) Нормативно-правова база для скарг.
Якщо МАФ заважає вільному проходу тротуаром, він стовідсотково порушує якусь із встановлених законом норм. Тому перевірте, чи дотримуються, наприклад, наступні вимоги: «У населених пунктах МАФ (окрім кіосків для продажу проїзних квитків на зупинках громадського транспорту) розміщуються за межею тротуару, пішохідних доріжок, алей на відстані не менше ніж 1 метр, але не ближче ніж 5 метрів до проїзної частини доріг і вулиць.

Забороняється розміщувати малі архітектурні форми:
– біля фасадів адміністративних і культових будівель, безпосередньо біля пам’ятників, фонтанів, клумб, оглядових і панорамних майданчиків, скульптурних та інших елементів оздоблення будинків і декоративного благоустрою території; – ближче ніж за 20 метрів до перехресть вулиць; – в охоронних зонах інженерних комунікацій; – на зупинці громадського транспорту на відстані ближче ніж 20 метрів в обидва боки по тротуару від установленого дорожнього знака, що її позначає (крім малих архітектурних форм, зблокованих з кіосками для продажу проїзних квитків); – на штучних спорудах (окрім випадків, коли розміщення цих споруд передбачено затвердженим проектом будівництва або реконструкції)»

Окрім цього, кожен законний МАФ має паспорт (знайти його можна також на сайті кадастру), в якому чітко прописані його площа й інші параметри. Можна перевірити, чи всі вказані параметри відповідають дійсності.

Також існує Комплексна схема розміщення тимчасових споруд, на якій позначені зони заборони встановлення, можна просто подивитися по ній.
Варто зазначити, що в моєму випадку МАФ порушував майже всі ці норми, про що я згадував у кожній заяві, але підставою винесення на Комісію стало не це, а саме той факт, що МАФ заважає пройти тротуаром. Прикро, але про порушення законних норм (і те, що попри ці порушення йому все ж видали документи) не згадали жодного разу.

5) Комісія з питань тимчасових споруд. Якщо ваше питання винесли на Комісію, це вже перемога. Але тепер потрібно, щоб вона, у свою чергу, винесла задовільне рішення. А це варто проконтролювати.

Прийдіть на неї особисто (заявникам це дозволено), візьміть із собою на флешці фото МАФу, попросіть показати їх на проекторі, аби члени Комісії побачили проблему. Обов’язково попросіть встановити термін вирішення проблеми, коли вони ухвалюватимуть рішення.
У моєму випадку, я заручився підтримкою депутата Київради від Самопомочі. Ми зробили звернення до нього, зібравши більше 170 підписів студентів Могилянки (МАФ стояв біля одного з корпусів). Його присутність на Комісії, участь в обговоренні та кількість підписів у зверненні стала вагомим аргументом і чи не в першу чергу завдяки цьому рішення винесли в нашу користь.

21761753_1807229789291525_891487737382438955_n

На засіданні також може бути представник від РДА (бо звернення ваше, але прийшло воно від РДА), але на нього не варто сподіватися, бо, на жаль, його функція на моєму засіданні на слові «бути» й обмежилася – він узагалі нічого не зміг відповісти про проблему, коли його запитали.

6) Чекати й контролювати. Контролювати й чекати. Далі – найдовший та найбільш нудний процес. Якщо Комісія винесла рішення на вашу користь, то, здавалося б, усе, перемога. Але далі питання відправляється блукати по колах бюрократичного пекла.

У моєму випадку Комісія постановила доручити Районній адміністрації зв’язатися з власниками МАФу, узгодити схему його перенесення, надіслати її у Департамент архітектури і (УРА) разом із Департаментом благоустрою перенести МАФ. Постановила вона це в лютому й (завдяки втручанню депутата) дала термін в один місяць на вирішення питання, а звільнилася вулиця Сковороди від МАФу аж… влітку.

Увесь цей час районна адміністрація не контактувала з власниками, та й взагалі нічого не робила, писала відписки, Департаменти благоустрою та Архітектури чекали відповідей від Районної адмінстрації, а ми з помічниками депутата кожен час від часу писали до всіх них звернення. Уся бюрократія зайняла півроку. Кінець кінцем, через «небажання власника МАФ випішувати питання перенесення добровільно» РДА таки просила Департамент благоустрою його демонтувати. Тому весь процес потрібно тримати на контролі аж до того моменту, як МАФ знесуть.

21751322_1807232525957918_6540932267280929124_n

Тож, запасайтеся терпінням (а краще ще й підтримкою когось із посадових осіб) і робіть наше місто кращим. Чим ближче вибори й чим далі просуваються плани щодо реконструкції Контрактової, тим реальнішим це стає. Сподіваюся, ця «інструкція» допоможе.

Усі листи студент відправляв поштою як рекомендовані. Загалом їх вийшло більше 10 штук.

Микола Рибитва поділився зі «Студвеєм»: “На мою думку, цю тему надто багато роздули, “студент зламав систему”. Тут мало чого прямо такого переможного. Я просто законно домігся знесення кіоску, трохи витративши на це часу».

Нагадаємо, що студенти в Дніпрі відкрили «Кузню української інтелігенції».

Фото: hmarochos.kiev, facebook.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus