Стріт-арт ініціатива київського вишу

кпі

Не кожен вуличний художник вважається правопорушником. Іноді за малювання на стінах можна отримати посмішки перехожих, гроші на розвиток проекту, «зарах» із практики та подяку від керівництва університету. «Студвей» поговорив з авторами стріт-арт проекту «КПІ стіна», що з’явився цього тижня на бетонному паркані вздовж вулиці Політехнічної.

Сергій Грін, менеджер проекту Polyteco Science City:

«Ці малюнки − результат натхнення та сміливості 26 ентузіастів: художників і студентів Видавничо-поліграфічного інституту КПІ. Ми вигадали та намалювали сюжети зі студентського життя, відтворили логотипи всіх підрозділів вишу, студентських організацій і зробили візуалізацію цікавих проектів. Спочатку ставлення до нашої ініціативи було скептичним, але вже на третій день роботи всі заспокоїлися, бо переконалися, що проект необхідний. Потік позитивних відгуків не припинявся впродовж усього тижня. І це лише початок нашої маленької арт-інтервенції − стін у кампусі ще вистачає».

кпі

Ідея настільки сподобалась адміністрації університету, що ректор Київської політехніки Михайло Згуровський підтримав студенів власним малюнком.

кпі

Христина і Євген, студенти спеціальності «Художня графіка»:

«Надихає літо і бажання відпочити. Це наш перший стріт-арт. Ми отримали дуже позитивний досвід. І хоча бачимо багато недоліків, загалом ми дуже задоволені результатами. Перехожі фотографують нас, діти просять помалювати разом. Це для нас не тільки практика, а й самореалізація».

кпі

Не обійшлося без непорозумінь − 2 студентські організації не захотіли, щоб їхні малюнки на стіні були розташовані поруч. Замість їхніх логотипів художники зобразили кавун, який з’їли, поки Монтеккі та Капулетті з’ясовували стосунки.

кпі

Уже за кілька днів про «наскельний» студентський живопис почали ходити легенди. Кажуть, що із колб на композиції, присвяченій хімічному факультету, утворюється справжня рідина. Якщо її зібрати і випити, можна добре здати сесію.

кпі

Студенти аерокосмічного факультету стверджують, що біля їхьої стіни існує викривлення просторово-часового континіуму. Якщо відійти на 69 м і добре розбігтися, то можна потрапити в космос. Чи можна звідти повернутися − поки невідомо.

Тоді, коли б’є годинник КПІ, треба прикласти вухо до логотипу радіотехнічного факультету і почути, навіщо все це.

кпі

На стіні факультету телекомунікаційних систем є якір, якій треба потерти перед іспитом, щоб успішно його здати.

кпі

Ще один героїчний епос розповідає про хлопця, який не здав сесію та 3 доби сидів і дивився в очі Ейнштейну. Після цього студента ніхто не бачив. Кажуть, що геній забрав його у свій світ.

кпі

кпі

Що з цього правда, а що вигадка − поки невідомо. Але студенти обіцяють особисто перевірити це на наступній сесії.

Фото: Ніна Ліщук.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus