Типи страхування в Німеччині: що потрібно знати студентам

student (1)

Які види страхування потрібні іммігрантам у Німеччині і як відкрити страховий поліс в онлайн

Німецька освіта є однією з найякісніших у світі й залишається популярною серед українців. Однак, крім підготовки до навчання, слід потурбуватися про організаційні питання, зокрема оформлення страхового поліса. Щоб їх вирішити, зазвичай потрібно багато часу. Розповідаємо про поширені типи страхування для іноземців у Німеччині й радимо, на послугах яких компаній слід зупинитися.

Особливості страхування для іноземців

У Німеччині страхування обов’язкове, якщо потрібно отримати національну візу, а також для зарахування до вишу. Втім, страхування в цій державі має дуже розвинуту систему, яка передбачає велику кількість нюансів.

Загалом іноземці можуть скористатися одним із двох видів послуги: державним або приватним. Для мовних і підготовчих курсів потрібно обрати другий тип, а для студентів і працівників краще підійде державне страхування. При цьому студентові слід надати довідку про наявність страхування, отримавши запрошення, щоб мати можливість бути зарахованим.

Часто студенти вирішують питання страхового поліса завчасно до переїзду: в іншому разі можуть виникати труднощі, для прикладу через незнання німецької або потребу записуватися на прийом. Проте з’являються сервіси, які дозволяють оформити страхування в онлайн без зайвої бюрократії.

man

Відмінності підходів страхових компаній

Серед компаній, які надають медичне страхування іноземцям у Німеччині, можна виокремити AOK Bayern, DAK-Gesundheit і Techniker Krankenkasse. Усі три компанії мають подібні пакети послуг, які дозволяють студентові не хвилюватися про свій стан здоров’я. До слова, у Німеччині страховий поліс покриває лікування майже всіх хвороб.

Найширший спектр послуг пропонує компанія Techniker Krankenkasse. Її клієнти можуть користуватися бонусними програмами, мають змогу покрити вартість вакцинації проти цілих 10 захворювань включно з грипом, а також отримати відшкодування витрат на різноманітні види лікувань: від остеопатичного й гомеопатичного до аюрведичної терапії та альтернативних препаратів від раку.

Усі три компанії передбачають приблизно однакову вартість послуг. Але, порівнюючи з іншими двома, Techniker Krankenkasse пропонує цілодобову англомовну службу підтримки. Тим більше, клієнти можуть безпосередньо сконтактувати з лікарнею і записатися на прийом.

Переваги страхування від X-Patrio

student1Раніше ми розповідали про особливості відкриття блокованого рахунку в онлайн з допомогою компанії X-Patrio. Крім цього, її клієнти можуть скористатися послугою надання різних типів страхування в Німеччині. Серед таких, які пропонує фірма, виділяють: державне, приватне й туристичне.

Рішення, які пропонує X-Patrio, повністю задовольняють візові вимоги Міністерства закордонних справ Німеччини. Для можливості надавати страхування компанія співпрацює з фірмами Techniker Krankenkasse і DR-WALTER. Перша компанія є власницею нагород Germany’s Best Health Insurance Fund та Insurance Super Star, а друга працює вже понад 50 років.

Студентам закладів вищої освіти компанія пропонує скористатися державним страхуванням. Ціна такої послуги є стандартною для більшості компаній і складається зі щомісячного внеску – близько 90 €. Як додатковий бонус від X-Patrio молодь може отримати безкоштовний міжнародний студентський квиток ISIC.

Студентам мовних і підготовчих курсів пропонують послуги приватного страхування компанії DR-WALTER. Заповнивши онлайн-форму на сайті компанії, можна отримати рекомендацію щодо найбільш підхожого з трьох типів:

  • BASIC – суто медичне страхування; щомісячний внесок – 33 €.
  • COMFORT – додаткові послуги: страхування відповідальності й страхування від нещасних випадків; щомісячний внесок – 37 €.
  • COMFORT+ – окрім вказаних вище трьох видів послуг, клієнти отримують можливість профілактичних оглядів і страхування; щомісячний внесок – 59 €.

Серед переваг страхування від DR-WALTER – змога відразу заплатити лікарні без попереднього власного внеску. Крім усього, як і під час відкриття блокованого рахунку, студенти можуть оформити все в онлайн та отримати підтвердження протягом однієї доби.

Якщо питання медичного страхування в Німеччині перебуває на твоєму порядку денному, радимо перейти за цим посиланням, щоб дізнатися всі особливості процедури. Ти також можеш залишити свої додаткові запитання і заповнити онлайн-форму для комунікації з представниками компанії.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus