Чого боятися на ЗНО: 9 таблеток від страху!

Тести дуже складні, завдання базуються не тільки на шкільній програмі, твори – взагалі «жесть», а бали не завжди правильно пораховані. Чого ще бояться одинадцятикласники і як з цим боротися?

знострах1

ЗНО – це не контрольна і не семестровий тест.

Це серйозна перевірка рівня знань. Так, це важкий іспит. Тому йому повинна передувати якісна підготовка. Якісна – не обов’язково довготривала, а гарно розпланована, регулярна, контрольована, з натиском на свої «слабкі місця».

Варто налаштуватись також на серйозну… боротьбу з лінню та відчуттям «ще часу багааато». Можна готуватись вдома самостійно, можна з однокласниками, онлайн, на курсах ЗНО або звернутись до вчителя за допомогою. Будь-який варіант підготовки дієвий, якщо діяти, а не боятись.

Реклама

Чому все-таки старшокласники бояться ЗНО?

  1. Завдань багато, їх складність зростає з кожним наступним номером.

Таблетка: повір, завдань не так і багато, якщо знати, які види є, як їх краще вирішувати, скільки часу на яке можна витратити. Складні – ну, так вчіться, тренуйтеся.

  1. Інколи трапляються такі, які не по програмі. (Хоча офіційно таке заперечується)

Таблетка: бувають дійсно не по програмі або програма не до кінця пройдена. Тоді шукайте найбільш імовірно правильну, вмикайте логіку, слухайте інтуїцію, врешті-решт, вгадуйте.

  1. Варіанти відповіді часто дуже схожі, заплутують.

Таблетка: як підказує старший викладач ZNOUA Тетяна Герасимова, на те воно ЗНО, щоб виявляти істинні знання. Так, варіанти зустрічаються схожі, тоді шукай істину в завданні, підказку в ньому і у своїй пам’яті.

  1. Трапляються помилки у завданнях, і як тоді вибирати правильну відповідь?

Таблетка: просто – вгадувати. А потім подавати апеляцію.

  1. Завдання з розгорнутою відповіддю: мало хто любить і вміє писати твори, особливо «технарі».

Таблетка:  не треба всім любити писати твори. Треба навчитись писати такі, які підійдуть для ЗНО. По-перше, дати відповідь на всі пункти завдання. По-друге, вкластись в потрібний об’єм. По-третє, грамотно та логічно висловитись (невпевнені, як правильно, замініть, напишіть те, в правильності чого впевнені).

  1. Час обмежений, можна не все встигнути.

Таблетка: під час підготовки тренуйтесь на тестах, засікаючи час. Вчіться його контролювати. Без цього ніякий ліміт часу не буде достатнім.

  1. День тестування: чуже місце, незнайомі люди.

Таблетка: це лише місце, хоч і чуже, побудеш там годину-другу і забудеш. А люди, хоч і незнайомі, – це добре. Ви там нарівні з усіма. Ніхто не знає ваших шкільних досягнень чи, навпаки, «зальотів».

  1. Страх невідомого. Я ніколи не проходив ЗНО.

Таблетка: на семінарі «Перші кроки до ЗНО-2015», що відбувся 27 серпня у Києві, експерти ЗНО порадили: якщо не маєш власного ЗНО-досвіду, вивчи досвід тих, у кого він є. Не обов’язково лише 200-бальників. Спілкуйся та читай все. Заспокоюйся. Перевірено – допомагає.

  1. Боюсь помилок. Я можу зробити завелику їх кількість.

Таблетка: пошукай імовірні причини своїх помилок. Якщо ЗНО вже здавалося, але був недостатнім результат, тоді проаналізуй, чому так сталось і «дожимай» там, де треба. Якщо тести будуть вперше, то треба вчитися, робити тести і ще раз робити тести.

Боїшся ЗНО? Не бійся, а готуйся, бо це важкий іспит. Добре підготуєшся і, дивись, не таким він страшним виявиться, і гарні бали намалюються у Сертифікаті. І будеш не тільки подумки навчатись у вибраному вузі, а у справжніх студентських аудиторіях.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus