Стипендія Конфуція: безкоштовне вивчення мови та культури в Китаї

china1

Як покращити китайську, ознайомитися з побутом Піднебесної та пожити місцевим студентським життям завдяки стипендійній програмі

Що таке Стипендія Конфуція? Програма з вивчення китайської мови для закордонних студентів, які дістають змогу приїхати до Китаю. Це можливо завдяки інститутам Конфуція – навчальним закладам, які популяризують китайську мову, культуру й мистецтва. Понад три сотні закладів працюють по всьому світу, і три з них розміщені в Україні: у Києві, Харкові та Одесі.

Які бувають стипендії?

Місячна програма покриває навчання, проживання в гуртожитку та страховий поліс. Учасники семестрової програми на п’ять місяців додатково отримують щомісячну стипендію – 2 500 юанів. Річна й магістерська програми забезпечують ті самі умови, що й семестрова, тільки стипендія трохи вища – 3 000 юанів на місяць.

Стипендіати оплачують квитки в обидва боки й візові витрати. Апліканти самостійно обирають китайський університет, у якому будуть навчатися. У разі потреби викладачі з Інституту Конфуція можуть допомогти порадою.

Реклама

Хто може подаватись на стипендію?

Щоб податися на програму, потрібно пройти щонайменше двомісячні курси від місцевого інституту Конфуція. Учасниками можуть стати повнолітні громадяни, яким не більш ніж 45 років. Подаватись на стипендію можуть не лише студенти, а й ті, хто вже завершив навчання у виші.

Для кожного виду стипендії потрібно скласти два тести. HSK, аналог американського TOEFL, сертифікований тест на знання китайської мови для іноземців, і HSKK, усний тест для визначення розмовного рівня китайської. Усього є шість рівнів HSK, від першого по шостий відповідно. Для того щоб скласти будь-який, потрібно набрати принаймні 180 балів із 300 можливих. HSKK буває трьох рівнів: початкового, середнього й високого. Мінімальний прохідний бал – 60 зі 100 можливих.

china2Вимоги щодо рівнів тесту різняться відповідно до стипендії, на яку претендує аплікант.

Одномісячна програма передбачає HKS 3 і початковий HSKK. На програму можуть узяти й тих, хто не склав тесту: важливо мати лиш документ про те, що ти намагався. Це пов’язано з тим, що короткострокова стипендія дає змогу побувати й повчитись у Китаї всім, хто проявляє інтерес до китайської мови й самої країни. Початківці зможуть розпочати вчити мову вже безпосередньо в середовищі, що може підштовхнути до подальшого вивчення.

Семестрова програма також передбачає HKS 3 і початковий HSKK, тільки, на відміну від місячної, на тестах потрібно набрати хоча б мінімальний прохідний бал. Програма на два семестри вимагає HKS 5 і середній HSKK. Для річного навчання + магістратури або лише магістратури потрібно скласти HKS 6 або HSK 5 щонайменше на 210 балів і середній HSKK.

Які документи потрібні?

Пакет документів для отримання стипендії:

  • Рекомендація від Інституту Конфуція з підписом та печаткою директора. Її надають усім, хто завершив принаймні двомісячне навчання в інституті;
  • Сертифікат про навчання в Інституті Конфуція;
  • Результати тестів HSK і HSKK відповідного рівня;
  • Бакалаврський та/або магістерський диплом/-и про освіту, якщо такий/-і є, або ж довідка про навчання в університеті;
  • Виписка оцінок англійською мовою;
  • Мотиваційний лист на 600-800 ієрогліфів: аплікант складає самостійно, перед надсиланням його перевіряє та коректує викладач з Інституту Конфуція.

Усі документи потрібно просканувати й надіслати в онлайн.

Вартість програми? Учасник, який бажає отримати Стипендію Конфуція, самостійно оплачує:

  • Навчання в Інституті Конфуція. Один місяць навчання коштує 700 гривень. Заняття відбуваються двічі на тиждень по півтори години кожне. Щоб отримати сертифікат і рекомендації, потрібно провчитись два місяці, тобто доведеться витратити принаймні 1 400 гривень;
  • Складання HSK і HSKK – 20 $. Ці гроші повернуть учаснику в Китаї;
  • Квитки в обидва боки;
  • Візу – 2 000 гривень.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus