Стипендіальні та грантові можливості США

Стипендіальні та грантові можливості США

Європейські країни пропонують широкий вибір стипендій для молодих студентів і навіть для школярів. У США ситуація інша: на навчання люб'язно запрошують випускників і молодих науковців, а от студентів – украй рідко. Але «Студвей» з'ясував, як може потрапити у США ще не реалізований студент, а також підібрав програми для молодих фахівців і науковців.
Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта
Найбільша програма академічних обмінів для українців від уряду США. Це чудова можливість навчатися від одного до двох років у американських університетах або проводити наукове дослідження протягом 3-9 місяців у галузі гуманітарних, точних, соціальних, технічних і природничих наук та отримувати стипендію. Фахівці й експерти можуть спробувати свої сили у якості лекторів для американських студентів. Програма орієнтована на студентів старших курсів, випускників ВНЗ, молодих спеціалістів, науковців і підійде навіть для навчальних установ. Одна з головних вимог – хороший академічний рівень англійської.

Кінцевий термін подання заяв – восени та навесні (для кожної програми різниться).

Детальніше про програму читай за посиланням.
Стипендії PROMYS на літню школу у США та Великобританії
Двомісячна літня навчальна програма зорієнтована на учнів старших класів, які хочуть поглибити свої знання та навички в математичних розрахунках. Цей курс – можливість займатися улюбленою науковою справою в колі однолітків, викладачів і консультантів. Школа проходить у Бостонському університеті у США та Оксфордському університеті, що у Великобританії. Організатори пропонують 10 стипендій для учнів Європи. Для участі в програмі учневі мусить досягнути 16-річного віку і знати англійську на рівні, достатньому для математичних дискусій.

Кінцевий термін подання заяв – щорічно навесні.

Детальніше про програму читай за посиланням.
Грант Фонду інженерної інформації
Фонд інженерної інформації США пропонує грант розміром від 5 000 до 25 000 доларів на реалізацію інноваційного проекту у сфері інженерії. Конкурс орієнтований на країни, що розвиваються, а також покликаний залучити до інженерії жінок. Запропонований проект мусить бути орієнтований на підтримку та зміцнення програм у сфері освіти та послуг, які могли б допомогти викладачам і студентам отримувати доступ до необхідних інформаційних технологій і ефективно їх використовувати.

Проект, що претендує на отримання гранту, може бути присвячений бібліографічним дослідженням певних інженерних шкіл або бібліотек, підтримці придбання інформаційних систем або виходу в Інтернет у світі, що розвивається. Аби зрозуміти, у яких саме грантах зацікавлений фонд, ти можеш отримати для вивчення успішні проекти. На розгляд приймаються виключно інноваційні пропозиції з прорахованими результатами, що сприяють значним і тривалим змінам.

Кінцевий термін подання заяв – 28 лютого та 31 серпня.

Детальніше про програму читай за посиланням.
Стипендіальна програма Think Tank LINKS

Якщо ти – молодий фахівець у сфері економічних, громадських або інших дотичних наук, маєш досвід роботи в названих сферах, володієш англійською й отримав як мінімум ступінь бакалавра – подавайся на шестимісячну стипендію Leaders, Innovators and Knowledge Sharing. Заняття та тренінги з досліджень демократичних та економічних реформ проходитимуть у Вашингтоні. Учасникам надається стипендія.

Кінцевий термін подання заявки щороку змінюється.

Детальніше про програму читай за посиланням.
Стипендія Рейгана-Фасела
Два семестри в Національному фонді підтримки демократії у США, робота над особистим проектом, спрямованим на розвиток демократії, динамічний графік, багато семінарів, круглих столів – усе це отримає переможець стипендіальної програми Рейгана- Фасела. До участі допускаються вчені, журналісти й інші активні борці за демократію, які працюватимуть над розвитком проекту у соціальній, економічній та інших сферах на підтримку та утвердження демократії.

Кінцевий термін подання заяв – восени та навесні.

Детальніше про програму читай за посиланням.
Стажування в уряді США
Legislative (Profеssional) Fellow Program – це можливість для молодих фахівців пройти короткострокове стажування в уряді США та зрозуміти апарат роботи прогресивної країни. Успішний кандидат – це людина з відповідним досвідом у державному чи некомерційному секторі. Ідеться про роботу в царині законодавчої та виконавчої влади, а також у неурядових організаціях, які займаються відповідною до тематики стажування діяльністю. Для заявки потрібно бути не молодше 25 років, мати вищу освіту, а також підтверджені сертифікатом знання англійської.

Кінцевий термін подання заяв – навесні. Щороку дата може змінюватися.

Детальніше про програму читай за посиланням.
Light Work – практика для фотографів у США
Унікальна можливість для фотомитців пройти практику у США. Стипендію (5 000 доларів) щорічно отримують 12-15 митців із усього світу. Окремо надається у користування фотостудія та лабораторія. Протягом практики – за місяць – ти зможеш реалізувати свій проект.

Кінцевий термін подання заявок щороку змінюється.

Детальніше про програму читай за посиланням.
Kiplinger Program in Public Affairs Journalism

Короткострокова стипендія для журналістів в університеті США, спрямована на розвиток і вдосконалення особистих журналістських якостей у сфері нових медіа. Стипендія включає абсолютне забезпечення їжею, житлом, витратами на дорогу, а також безкоштовними тренінгами. У тебе буде тиждень для вдосконалення власних навичок. Для участі потрібно заповнити анкету й надіслати приклади кількох матеріалів.

Кінцевий термін подання заяв припадає на осінь. Результати відбору оголошують у січні.

Детальніше про програму читай за посиланням.
Програма «Громадські зв'язки»
Програма «Громадські зв'язки» пропонує кількатижневе стажування у США для юристів, підприємців, журналістів та інших талановитих фахівців із України. Відбір проводять виключно на основі конкурсу.

Щороку програма самостійно визначає сфери стажування та дедлайн подання заявок.

Детальніше про програму читай за посиланням.
Harvard Ukrainian Summer Institute
Учасники зможуть провести сім тижнів досліджень українознавства. Програма реалізовується Гарвардською літньою школою спільно з Українським науково-дослідним інститутом і існує з 1971-го року. Студенти матимуть доступ до найбільшої бібліотеки Ucrainica за межами Східної Європи. Учасниками програми можуть стати студенти старших курсів з України, Північної та Південної Америки, Азії, Африки та Європи.

Дедлайн подачі аплікаційних форм щорічно навесні. Дата для тих, хто претендує на фінансову допомогу, зазвичай відрізняється.

Детальніше про програму читай за посиланням.
Літня програма з демократії, розвитку та верховенства закону від Стенфордського університету


Улітку протягом трьох тижнів учасники відвідують наукові семінари. Лекторами є викладачі Стенфордського юридичного факультету, Вищої школи бізнесу, практики з уряду, приватних фондів і судової системи.
Випускники програми стають частиною Omidyar Network – мережі лідерів-випускників програми, які будують глобальну спільноту демократичних активістів.

Кінцевий термін подачі заявок щороку припадає на осінь.

Детальніше про програму читай за посиланням.
Всесвітня програма лідерства Єльського університету
Програма заснована у 2002 році і на сьогодні є мережею з 291 стипендіата із 87 країн світу. Нові студенти мають можливість зробити свій внесок у інтелектуальне життя Єльського університету й отримати поштовх до нових ідей. Мета організаторів – дати достатньо можливостей для реалізації лідерських якостей студентів.
Навчання триває чотири місяці. Протягом цього періоду учасники зможуть брати участь у семінарах, круглих столах і конференціях. Кожен студент матиме свого наставника та зможе приєднатися до роботи громадських організацій, які базуються у Нью-Хейвені.

Кінцевий термін подання заявок щороку змінюється.

Детальніше про програму читай за посиланням.
Програма грантів від Інституту відкритого суспільства
Організація займається фінансовою підтримкою та менторством проектів, які спрямовані на вдосконалення демократії у громадах, країнах та урядах. У рамках цього напрямку роботи є можливість отримати індивідуальний грант у вигляді стипендії на навчання, можливості відвідати літню школу чи провести дослідження.

Кінцевий термін подачі заявки для кожного гранту індивідуальний.

Детальніше про програму читай за посиланням.
comments powered by Disqus