Стипендії та гранти Німеччини: простіше, ніж здається

english


Сьогодні Німеччина є однією з найпопулярніших країн для навчання серед українців. Наших студентів найбільше приваблюють безкоштовна освіта, дійсний на всій території ЄС диплом і доступна вартість проживання. Нещодавно ми розповіли про 10 найпопулярніших університетів Німеччини. Сьогодні ж поговоримо про те, які стипендії та гранти пропонує німецький уряд для іноземних студентів та як на них подаватися.

Осінь − дуже сприятливий період для пошуку стипендій, підготовки та подачі документів, складання тестів на знання мови тощо. З кожним роком кількість можливостей для студентства лише зростає. Наприклад, у 2014 для України стала доступною програма ЕРАЗМУС+, яка раніше поширювалася лише на країни ЄС. Вона має на меті обмін студентами, викладачами й адміністративним персоналом. Умови програми для українців, можливо, поки що більш жорсткі, ніж для жителів країн-членів ЄС, але це не особливо лякає українських абітурієнтів.

Які ще стипендії можуть зацікавити наших студентів? Таких чимало. Однією з найпопулярніших є DAAD. Німецька служба академічних обмінів − організація, що володіє багаторічним успішним досвідом підтримки молодих учених-іноземців на різних етапах їхньої академічної кар’єри. Служба пропонує велику кількість стипендій − від літніх мовних курсів до аспірантури. DAAD фінансує і німецькомовні, і англомовні навчальні програми, в тому числі магістерські. Це є суттевою перевагою для тих, хто поки не володіє німецькою, та дуже прагне вчитися саме в Німеччині.

Багато студентів не хочуть їхати аж на 2 роки, тому обирають короткострокові стипендії. Останні надають можливість стажування з метою підвищення свого кваліфікаційного рівня. Найчастіше воно триває від 1 місяця до 3 і досить добре фінансується. Серед таких, наприклад, програма графині Маріон Денхоф для молодих журналістів або програма Національного музею Берліна для молодих учених і працівників музею.

english


Не менш популярними є стипендії Фонду Конрада Аденауера та Фонду Генріха Бьолля. Вони надаються студентам будь-яких спеціальностей, які планують навчатися на магістратурі чи аспірантурі. Вимог для отримання таких стипендій багато. Серед них − хороший рівень знання мови, підтверджений сертифікатом, наявність рекомендаційних листів, мотиваційний лист, який пояснює, чому кандидат звертається до Фонду, а для аспірантів ще й план дослідницької роботи. Та все цілком реально. Показово, що обов’язковою умовою при виділенні коштів є наявність активної політичної чи соціальної позиції студента.

Не можна лишати поза увагою можливості для молодих учених. Дослідники можуть продовжувати свою кар’єру в Німеччині − для них країна пропонує широкий вибір різноманітних програм і грантів. Найбільш відомими є пропозиції Фонду імені Олександра фон Гумбольта, Товариства імені Фраунгофера та Наукового товариства імені Макса Планка. Для того, аби стати учасником однієї з цих програм, потрібно заявити про себе як про нестандартного вченого, який досягнув визначних успіхів у навчанні та науковій кар’єрі.

Якщо ви дочитали до цього місця та замислилися, чи є сьогодні в українського студента шанси отримати стипендію в Німеччині, ми з упевненістю відповімо: «Так». Звісно, стипендія чи грант самі вас не знайдуть, потрібно буде добряче попрацювати, щоб їх отримати. Але воно того варте. Не дозволяйте вашій нерішучості приймати рішення за вас!

Щасти!

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus